شفاف سازی دارایی های مسئولان/کاندیدای مجلس اموال خودرااعلام کنندگلستانتورکمن نیوز:  رئیس کل دادگستری گلستان از رسیدگی به پرونده پرهام در گرگان خبرداد و گفت: مسئولان باید ظرف سه ماه اموال و دارایی های خود را اعلام کنند تا مشمول مجازات های پیش بینی شده، نشوند.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛هادی هاشمیان بعدازظهر دوشنبه در حاشیه نشست با حقوقدانان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: درخواستی به ریاست قوه قضائیه ارسال شده که دادگاه رسیدگی به پرونده اخلال در نظام اقتصادی (پرونده پرهام) در مرکز استان رسیدگی شود.

وی افزود: قضات مشخص و ابلاغ آنها هم صادر شده و پرونده اکنون به شعبه جرائم اقتصادی (گرگان) ارجاع شده است.

هاشمیان اضافه کرد: پرونده، ۳۳ هزار برگ و ۲۶۰ جلد است لذا قضات مشغول مطالعه و تصمیم گیری هستند و وقت رسیدگی در این هفته به شاکیان اعلام می شود.

وی گفت: بزودی احضاریه و اخطاریه شکّات به دست آنها می رسد و تاریخ رسیدگی به پرونده آنها هم تعیین می شود.

هاشمیان در ادامه بیان کرد: ریاست قوه قضائیه در رابطه با شفاف سازی اموال مسئولان دستورالعملی صادر که به استان هم رسیده است و ما آن را به آنها ابلاغ و در روزنامه های رسمی و خبرگزاری ها هم منتشر کردیم لذا کسی نمی تواند از آن اظهار بی اطلاعی کند.

وی اضافه کرد: همه افرادی که شامل این دستورالعمل هستند (مقامات و مسئولان اجرایی و قضایی و نمایندگان مجلس) موظف هستند که مطابق با این دستورالعمل اموال و دارایی هایی خود و خانواده خود را که مصرح در این قانون و آیین نامه است اعلام کنند تا مشمول مجازات هایی که پیش بینی شده نباشند.

هاشمیان گفت: کسانی که تصمیم دارند کاندیدای مجلس شوند باید قبل از ثبت نام آن فرم را پر کرده و اموال خود را اعلام کنند و سایرین هم ظرف سه ماه موظف هستند که این کار را انجام دهند./مهر

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۶:۲۰

۲۷ خرداد ۱۳۹۸

کد خبر :

55476

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک