رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آق قلا:

اخبار فرهنگی- تورکمن نیوز رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آق قلا، گفت: شعر و موسیقی نقش موثری در ایجاد انسجام و برپا ساختن هویت فرهنگی و سلامت روانی جامعه دارد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ «مرجان طریک» در برنامه عصر شعر و موسیقی که در سالن ارشاد آق قلا برگزار شد، اظهار کرد: موسیقی، شعر و هنر در یک جامعه به مانند زبان است، تاثیر زبان همانطور که برای ارتباط انسان ها و ساختار ادبیات لازم است موسیقی نیز ترجمانی از یک زبان است، یک نوع زبانی که زبان زنده هر فرهنگی است و تمام نشانه های فرهنگی آنرا که شامل رگ و ریشه های هر منطقه است در بطن خود به همراه دارد.
به گفته وی؛ پیروزی مبارزات انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تا حدودی زیادی مرهون قدرت تاثیرگذار آثار و اشعار معنوی، عرفانی و حماسی شعرا، ادبا، نویسندگان، مدیحه سراها و خوانندگانی بوده و است که خاطره آنها هرگز از یاد ملت قدرشناس و قهرمان ایران اسلامی پاک نخواهد شد.

استفاده بهتر از پتانسیل بالای فرهنگ و هنر در جامعه، تصریح کرد: عرصه شعر و موسیقی از ظرفیت های عظیم و قدرت شگفت انگیز نهفته ای برخوردار است و امیدوارم بتوانیم در آینده نه چندان دور شرایط لازم را برای استفاده بهتر و بیشتر در این عرصه فراهم نمائیم.
وی، افزود: دراین راستا ضروری است اشعار و موسیقی فاخر که بتواند همکاری عمومی جامعه را در برای حضور فعال در عرصه های مختلف سازندگی کشور به ویژه در توسعه فرهنگی و هنری به همراه داشته باشد بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد.
طریک در خاتمه از اهل فرهنگ و هنر خواست تا برای رونق برنامه های فرهنگی و هنری حمایت و مساعدت های لازم را داشته باشند.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۰:۴۷

۱۸ اسفند ۱۳۹۷

کد خبر :

47710

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک