ششمین جلسه کارگروه تخصصی اجتماعی و فرهنگی شهرستان ترکمن برگزار شداخبار بندرترکمن– ترکمن نیوز- ششمین جلسه کارگروه تخصصی اجتماعی و فرهنگی شهرستان ترکمن و کارگروه امور بانوان شهرستان با محوریت تعیین هفته فرهنگی و اجتماعی شهرستان و روز “بندر ترکمن” و آسیب های فضای مجازی پیش از ظهر امروز شنبه ۲۱ مهر با حضور  فرماندار، بخشدار مرکزی و سایر اعضای کارگروه در محل فرمانداری برگزار شد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان ترکمن؛ الیاس هیوه چی ضمن تبریک ولادت امام محمدباقر (ع) گفت: شناسایی و حفظ میراث فرهنگی از ضروریات عصر حاضر است؛ چرا که روز به روز شاهد کمرنگ شدن سنت‌ها و آداب و رسوم گذشته هستیم و نسل های جدید از میراث فرهنگی مانند نوع لباس پوشیدن، انواع غذا، ادبیات، زبان، گویش و لهجه، موسیقی، ورزش، سنت برگزاری مراسم شادی‌ها و عزاداری‌ها و همچنین آثار تاریخی و فرهنگی و مفاخر و تاریخ که در مجموع هویت فرهنگی و بومی ما را تشکیل می‌دهند از یاد رفته است.
وی افزود: هدف از تشکیل این جلسه در نظر گرفتن این هفته و برگزاری برنامه‌های متنوع است. هفته های فرهنگی یک واکاوی ویژگی‌های فرهنگی مناطق مختلف است تا ضمن شناخت توانمندی‌های منطقه با اجرای برنامه های مختلف این ظرفیت ها به عموم مردم و مسئولان شناسانده شود.
هیوه چی در ادامه از شهرداری به عنوان دبیر هفته فرهنگی اجتماعی شهرستان خواست ظرف مدت یک هفته با برگزاری جلسه با دستگاههای فرهنگی و اجتماعی شهرستان، نخبگان و فرهیختگان شهرستان نسبت به تعیین یک روز به عنوان روز بندرترکمن و هفته فرهنگی شهرستان اقدام کند.
هیوه چی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص آسیب های اجتماعی افزود: ۲۰ سال در مسائل اجتماعی غفلت کردیم و آسیب های اجتماعی امروز ناشی از این غفلت هاست.
وی با اشاره به موضوع تهاجم فرهنگی دشمنان گفت: امروز فضای مجازی وارد حریم خانواده ها شده و الگوهای تربیتی را به خانواده ها القاء می کنند لذا در برابر دشمنان بایستی برنامه قوی داشته باشیم و در بین خانواده ها و جامعه نهادینه شود.

لینک عضویت کانال تلگرام

https://tlgrm.in/ITNAnews

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۳:۵۵

۲۱ مهر ۱۳۹۷

کد خبر :

37623

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک