مورد نیاز کشاورزان 300x200 - شرکت پخش فرآورده های نفتی سوخت مورد نیاز کشاورزان را تامین کندترکمن نیوز:  استاندار گلستان با اشاره به کشاورزی بودن استان، اظهار کرد: شرکت پخش فرآورده های نفتی موظف است بر اساس برآورد جهاد کشاورزی سوخت مورد نیاز کشاورزان را تامین کند.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  هادی حق شناس در نشست تخصصی با مدیران مرتبط با کشاورزی با حضور دکتر منتظری و مهندس سنگدوینی نمایندگان مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد:گره گشایی از کار مردم وظیفه ماست و باید ضعف ها را با همکاری و همیاری تبدیل به قوت کنیم و در رفع مشکلات مردم کوشا باشیم.

وی افزود: کشاورزان موظف اند سهمیه آب تخصیص یافته را در کشت توافق شده استفاده کنند و اگر کشت دیگری انجام دهند و تخطی کنند در سال بعد نباید سهمیه آب مورد نظر به آنها تخصیص یابد.
استاندار گلستان یادآور شد: نیاز سوخت مورد نیاز کشاورزان استان ۱۷۰ میلیون لیتر در سال است درحالیکه سهمیه گلستان ۱۴۳ میلیون لیتر تعیین گردیده ، نیاز است شرکت پخش فرآورده های نفتی استان بر اساس برآورد اداره کل جهاد کشاورزی نسبت به تامین سوخت مورد نیاز کشاورزان اقدام کند.
دکتر حق شناس گفت: آموزش کشاورزان از اهمیت بالایی برخوردار است و سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی و صداوسیما موظف هستند برنامه های آموزشی در حوزه کشاورزی داشته باشند.
وی خاطر نشان کرد: تلاش داریم هرچه زودتر هنرستان کشاورزی را در راستای تامین نیروی انسانی کارآمد را ایجاد کنیم.
همچنین در این جلسه دکتر منتظری نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی برگزاری چنین نشست هایی که منجر به رفع مشکلات کشاورزان می شود زمینه خشنودی آنان را فراهم می آورد و همچنین باید تلاش کنیم تا آنجا که می‌توانیم از تبدیل شدن مسائل به معضلات پیشگیری کنیم.
لازم به ذکر است در این جلسه مهندس سنگدوینی نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: توجه مدیران به کشاورزان حائز اهمیت است و حضور آنان در بین جامعه کشاورزی موجب کاهش دغدغه های کشاورزان خواهد شد.
همچنین در این جلسه نمایندگان جامعه کشاورزی استان دغدغه‌های خود را با استاندار گلستان , نمایندگان مجلس و مدیران مرتبط دستگاه اجرایی در میان گذاشتند.
انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۵:۴۷

۲۴ مهر ۱۳۹۹

کد خبر :

84357

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک