شرکای خارجی ازبکستان بیش از 3 میلیارد دلار تأمین می کنندترکمن نیوز:  رئیس جمهور ازبکستان ، شوکت میرضیایف، فرمان ” اقدامات جذب کمک های خارجی برای حمایت از جمعیت، بودجه، زیرساخت های اساسی و تجارت در هنگام بیماری همه گیر کرونا ویروس” را امضا نمود.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ به نقل سفارت ازبکستان، موسسات مالی بین المللی آماده پرداخت وام های بلند مدت و کمک های مالی بالغ بر بیش از ۳ میلیارد دلار به ازبکستان هستند. توافق ها قبلاً به دست آمده اند.
برنامه ریزی ضمیمه شده این قطعنامه، تصریح می کند که ۲۷۷٫۵ میلیون دلار برای تقویت سیستم مراقبت های بهداشتی، ۷۰۰ میلیون دلار به حمایت از سیستم های تجاری و بانکی، ۱٫۷ میلیارد دلار و ۱۵۰ میلیون یورو به پشتیبانی بودجه دولت و ۳۰۰ میلیون دلار به شرکت های خدمات شهری و انرژی کمک خواهد کرد.
در سیستم مراقبت های بهداشتی، کشور قصد دارد خدمات بهداشتی – اپیدمیولوژیک، تهیه تجهیزات فنی و آموزش متخصصان مطابق با استانداردهای بین المللی و بهترین شیوه ها، ایجاد آزمایشگاه های بهداشتی و اپیدمیولوژیک منطقه ای استاندارد مجهز، بهبود ظرفیت متخصصان، جذب متخصصان با تجربه بین المللی، ایجاد کلینیک های مدرن برای درمان بیماری های عفونی به ویژه برای کودکان و مادران را ارتقاء بخشد.

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۲:۱۳

۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۹

کد خبر :

74286

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک