شروط ترکمنستان برای پذیرش مدرک دانشگاه‌های «همسود»ترکمن نیوز: وزارت آموزش و پرورش ترکمنستان از پذیرش مدرک دانشگاه‌های کشورهای همسود در صورت رعایت برخی ضوابط خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ به نقل از فارس در بیشکک، وزارت آموزش و پرورش ترکمنستان از پذیرش مدرک دانشگاه‌های کشورهای همسود در صورت رعایت برخی ضوابط خبر داد.

بر اساس این گزارش برای پذیرش مدارک دانشگاه‌های کشورهای همسود در ترکمنستان، مؤسسه‌های آموزشی باید وارد فهرست‌های دانشگاه‌های برتر جهان شده یا در وزارت آموزش ترکمنستان ثبت شوند.

همچنین برای پذیرش مدارک باید مدت تحصیل در دانشگاه‌های سازمان همسود و ترکمنستان یکسان باشد و قوانین «یونسکو» در حوزه آموزشی رعایت شود.

قوانین جدید مربوط به دانشجویانی است که پس از تاریخ ۱۶ مارس سال جاری وارد دانشگاه می‌شوند.

برای پذیرش مدرک دانشگاه‌های کشورهای سازمان همسود در ترکمنستان علاقه‌مندان باید اسنادی مانند درخواست رسمی، ترجمه مدرک، کپی آن همراه با تأیید وکیل، فهرست نمرات و اسناد مربوط به وضعیت دانشگاه را به وزارت آموزش تحویل دهند که پس از آن امتحان برگزار می‌شود.

در فهرست دانشگاه‌های مورد پذیرش دولت ترکمنستان برخی دانشگاه‌های روسیه، چین، هند، ترکیه، قزاقستان، گرجستان و بلاروس قرار دارد.

این در حالی است که اصلاحات در وزارت آموزش به دستور «قربان قلی بردی محمداف» رئیس جمهور ترکمنستان صورت گرفت.

دولت ترکمنستان مدارک دیگر دانشگاه‌های خارجی را قبول نمی‌کند اما دانشگاه‌های برتر جهان استثنا هستند.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۱:۵۸

۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۸

کد خبر :

52250

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک