به همت پایگاه مقاومت منتظران مهدی (عج):

اخبار گنبدکاووس– ترکمن نیوز- این مراسم فرهنگی معنوی که به مناسبت هفته دفاع مقدس و روز مولوی به همت پایگاه مقاومت منتظران مهدی (عج) مسجد حضرت ابوالفضل حوزه رسالت با همکاری انجمن دوستداران کتاب مهر، انجمن شعر حافظ در محل انجمن دوستداران کتاب مهر گنبد کاووس( منطقه طرح شهید شوشتری) برگزار گردید.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، در این مراسم که با حضور مسئولین ، اساتید ، شاعران شهرستان و بسیجیان پایگاه مقاومت منتظران مهدی (عج) برگزار گردید ابتدا قرآن کریم به سه زبان توسط نوجوان بسیجی آقای نیازی پورقرائت گردید و سپس حجت الاسلام حسین زاده مسئول فرهنگی اجتماعی محله سید آباد و بدلجه به سخنرانی پرداخت.
این مسئول فرهنگی در قسمتی از سخنان خود ضمن ستودن اشعار شاعران آئینی حاضر در جلسه ازآنان تقدیر نمود و گفت: اشعار قرائت شده امشب توسط شاعران عزیز از محتوا وارزش بالایی برخوردار بود.
وی در قسمتی دیگر از سخنان خود در خصوص ایام ماه محرم و شهادت امام حسین (ع) و یاران با وفایش گفت: کربلا ومحرم و امام حسین(ع) فقط به شیعیان اختصاص ندارد ، امام حسین (ع) متعلق به کل بشریت است از هندوگرفته تا مسیحی،یهودی و… امروز از امام حسین (ع) الگو می گیرند و برای امام حسین(ع) نذری می دهند.گاندی رهبر هند امام حسین(ع) را الگوی خود وهمه آزادگان جهان می داند.
در این نشست ابتدا سید علی کریمیان مدیر انجمن دوستداران کتاب مهر و فرمانده پایگاه مقاومت منتظران مهدی(عج) ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام سوگواری حضرت سید الشهدا(ع) و یاران باوفایش وعرض خیر مقدم به اساتید و شاعران و مدعوین حاضر در جلسه گفت: پایگاه مقاومت با همکاری انجمن دوستداران کتاب به مناسبت هفته دفاع مقدس اقدام به برگزاری این مراسم نموده است.
وی ضمن تقدیر از خیرین بخصوص بانوان خیر شهر سرکار خانم صائمی(خیری که مکان حاضر انجمن را رهن کرده و دراختیار انجمن گذاشته)و سرکار خانم بهناز بسکی( خیری که برای انجمن صندلی های موجود را خریداری نموده) اظهار داشت که انشاء الله بزودی این مکان با حضور این بانوان خیر و مسئولین به صورت رسمی افتتاح و آغاز بکار خواهد کرد.
کریمیان در ادامه افزود: این مکان فرهنگی در خدمت تمامی گروه ها و انجمن های فرهنگی بخصوص شعر و کتابخوانی خواهد بود.
در ادامه آقای اسماعیل جاجرمی مجری توانمند و استاد شعر های آئینی استان گلستان در خصوص روز مولوی به تفسیر اشعاری از حضرت مولانا پرداخت.
در این مراسم فرهنگی معنوی اساتید و شاعران شهرستان آقایان اسماعیل جاجرمی ،سید ابراهیم سجادی زاده،بهمن نشاطی،محمد حسن زاده،صابری،چارجو،مجید حاجی میراحمدی،قنبر احمد پورو شاعر ونویسنده ترکمن آقای عبدالرحمن خزین و سرکار خانم مینا سراوانی و زهرا سادات کریمیان اشعار عاشورایی و دفاع مقدسی خود را برای حضار قرائت نمودند.
این مراسم با مدیحه سرای حاج آقا حسین زاده و تجلیل از شاعران حاضربه پایان رسید.

 

خبرنگار: سید علی کریمیان

لینک عضویت کانال تلگرام

https://tlgrm.in/ITNAnews

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۸:۴۹

۱۱ مهر ۱۳۹۷

کد خبر :

36678

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک