فرهنگی ایران و ترکمنستان 300x187 - شب‌های فرهنگی ایران و ترکمنستان در خراسان شمالی برگزار می‌شودتورکمن نیوز: شب فرهنگی ایران و ترکمنستان به همت سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی از فردا به مدت ۲ شب در بوستان بش قارداش برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  نخستین برنامه فرهنگی مشترک هنرمندان ایرانی و ترکمنستانی با عنوان «شب های مشترک فرهنگی ایران در ترکمنستان» از فردا پنجشنبه (۳۱ مردادماه) به میزبانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی، شهرداری بجنورد و اداره کل میراث فرهنگی گردشگری در شهر بجنورد برگزار می شود.

فرخنده با بیان اینکه کاروان ۲۰ نفره کشور ترکمنستان فردا وارد استان می‌شوند گفت:این کاروان که گروه‌های آیینی و موسیقی ترکمنستان هستند از فرداشب به اجرای برنامه می‌پردازند.

در این رویداد فرهنگی که با هدف افزایش سطح تعاملات فرهنگی دو کشور همسایه برگزار می شود، هنرمندان در مدت دو شب با دایر کردن غرفه های ویژه نمایش صنایع دستی، در محل مرکز سیاحتی «بش قارداش» بجنورد به ارایه آثار می پردازند.
پس از برگزاری نخستین نوروزگاه مشترک فرهنگی ایران و ترکمنستان در باجگیران، شب های مشترک فرهنگی دو کشور اقدام تازه ای از سوی مسئولین فرهنگی کشورمان است که برای امید است افزایش ارتباطات فرهنگی دو ملت ایران و ترکمنستان را به دنبال داشته باشد.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۴:۰۸

۳۰ مرداد ۱۳۹۸

کد خبر :

59984

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک