شایسته سالاری از شعارهای اساسی رئیس جمهور در دوران انتخابات بودگلستان-ترکمن نیوز-  نویسنده و محقق ترکمن، گفت: در دوران فعالیت های انتخاباتی رئیس جمهور، شایسته سالاری از شعارهای اساسی وی بود.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن های ایران،  هفته نامه انسجام ملی نوشت: «موسی جرجانی» در نشست صمیمی فرهیختگان، فعالان سیاسی، فرهنگی و قومی استان گلستان با حجت الاسلام علی یونسی نماینده ویژه رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی که در سالن نگاه تالار فخرالدین اسعد گرگانی برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به این شعار اساسی دکتر روحانی در انتخابات ضروری است از افراد فرهیخته و شایسته ترکمن استان با سطح علمی بالا که تعداد کمی هم نیست در پست ها، مناصب دولتی و بدنه نظام به کار گرفته شوند.
به گفته وی؛ اقوام و مخصوصا ترکمن ها در غم ها و شادی های انقلاب سهیم بودند و در دوران دفاع مقدس نیز بیش از ۵۰۰ شهید تقدیم انقلاب کرده اند.
این پیشکسوت فرهنگی استان گلستان با اذعان بر اینکه در انتخابات بیش از ۹۰ درصد نواحی مرزی و ترکمن ها به دکتر روحانی رای داده اند، تصریح کرد: با توجه به اینکه در حال حاضر نسل انقلابی و کسانی که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی متولد شده اند در بخش های مختلف کشور حضور دارند انتظار است به خواسته های به حق جوانان ترکمن بها داده شود.
وی، افزود: اقوام استان همیشه در کنار هم بوده اند و همانگونه که رهبری فرموده اند: «گلستان الگوی تمام عیاری برای وحدت و همدلی در ایران و جهان اسلام بوده است».
به گفته وی؛ به فرهنگ اقوام توجه خاصی شود، کتاب هایی در این رابطه نوشته شده ضروری است در خرید کتاب نویسندگان حمایت های لازم صورت گیرد.

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۱:۳۳

۲۵ دی ۱۳۹۷

کد خبر :

43796

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک