Zendanian 14F 300x168 - شادی خانواده زندانیان ایرانی آزاد شده از ترکمنستانیادداشت-ترکمن‌نیوز- آزادی زندانیان ایرانی دربند در ترکمنستان یکی از نتایج ارزشمند سفر رئیس محترم به این کشور همسایه بود که علاوه بر شادمانی خانواده های زندانی با استقبال گسترده مردم همراه شد.

هنوز اخبار مربوط به توافقات انجام شده مقامات دو کشور ایران و ترکمنستان در سفر اخیر رئیس جمهور تازگی داشت که در زمانی بسیار اندک پس از توافق فرایند تبادل زندانیان دو کشور عصر دیروز آغاز شد و با پایان یافتن انتظار طاقت فرسای خانواده های زندانیان موجی از امید و خوشحالی در منطقه ایجاد کرد.
مردم منطقه که خاطره تلخ حادثه ی تیراندازی مرزبانان ترکمنستانی به صیادان گلستانی را از یاد نبرده اند سفر دکتر روحانی به کشور ترکمنستان را با تردید دنبال می کردند که دیپلماسی رئیس جمهور در سفر اخیر چشمگیر بود و موضوع تبادل زندانیان که از مدت ها پیش از مطالبات جدی خانواده های زندانیان در بند در ترکمنستان بود، روی واقعیت به خود دید.
البته در انجام این مهم پیگیری های قبلی مسئولین ارشد استان گلستان و نمایندگان مجلس شورای اسلامی و امور خارجه و مذاکرات آنان با مقامات ترکمنستان بدون شک تاثیر گذار بوده است و در نهایت با حضور رئیس جمهور پیگیری ها به بار نشست و در روزهای آغازین سال نو شمسی تا حدودی تلخی حادثه تیراندازی مرزبانان ترکمنستانی به صیادان ترکمن و گلستانی را زدود.
بنابر آنچه گفته می شود شرایط نگهداری زندانیان در ترکمنستان بسیار دشوار است و در طی سالهای گذشته برخی از محکومان ایرانی که بنا به دلایل مختلف در ترکمنستان زندانی بودند، فوت نموده اند.

نویسنده: نورمحمد دانشمند مدیر مسئول پایگاه خبری تحلیلی ترکمن سسی

هدف " ترکمن نیوز " گسترش اطلاع رسانی است. لذا انتشار این مطلب به معنای تائید محتوای آن نیست
انتشار دهنده : Medeniyet
تاریخ و زمان خبر

۲۱:۳۳

۱۴ فروردین ۱۳۹۷

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک