۸٫ تعامل با اصحاب رسانه و اهل قلم : به نظر می رسد که گنبدکاووس از جمله مناطقی است که رسانه و کانال و گروه های فعالی در حوزه های اجتماعی و سیاسی دارد و اقوام ساکن در این شهر نیز به نوعی رسانه مستقل دارند و فعالند.

انتظار همه اهل قلم و هر یک از رسانه ها از نماینده شهر این است که با تک تک این رسانه ها و افراد بدون تبعیض برخور کند و هیچ رسانه ای را به دیگری ترجیح ندهد و بصورت منظم و عادانه با این رسانه ها دیدار و گفتگو داشته باشد.

۹٫ تشکیل گروه مشورتی : در دنیای جدید، در کنار افراد موفق و نماینده مطلوب مشاوران و افراد نخبه قرار دارند و این اصل یکی از رموز موفقیت و ماندگاری افراد موفق است .

در ادوار گذشته نمایندگان مجلس هیچ کدام اتاق فکر و حلقه مشورتی تشکیل ندادند و این یکی از ضعف های نمایندگان ادوار قبلی است. آیا نمایندگان ادوار قبلی، تصور می کردند که در همه زمینه ها متخصص و صاحب نظر هستند؟ و آیا به همین علت اتاق فکر تشکیل ندادند؟

از آقای شادمهر این انتظار وجود دارد که “سنت شکنی” کند و برای اولین مرتبه حلقه مشورتی متشکل از افراد تحصیلکرده و صاحب نظر و ایده پرداز تشکیل دهد و از افرادی استفاده نماید که در حوزه های فرهنگی و اقتصادی و اجتماعی و سیاسی تخصص دارند.

ترکیب حلقه مشورتی، معیارهای انتخاب افراد و تخصص افراد در اتاق فکر نماینده (حلقه مشورتی)، فوق العاده مهم است و امید است که به این امر توجه ویژه نماید.

۱۰٫ تعیین مشاور و نزدیکان بر اساس معیار، نه سفارش :طبیعی است که نماینده به تنهایی نمی تواند همه امور را انجام دهد و ناچار است که از افراد متخصص در زمینه های مختلف استفاده کند.

اما برای تعیین و نصب مشاور، مسئول رسانه و هر عنوان دیگر، بهتر است که معیار و فاکتورهایی خاص همان حوزه را در نظر بگیرد و پس از بررسی و گفتگوی مستقیم و بی واسطه با افرادی که در زمینه های مورد نیاز تخصص دارند، بهترین فرد را انتخاب کند. مشاور و مسئول رسانه که بر اساس سفارش و روابط انتخاب شوند، نمی توانند به آقای شادمهر کمکی کنند.

۱۱٫ احترام قلبی به مردم، نه استفاده مقطعی از مردم : در ادوار گذشته نماینده پس از پیروزی، ارتباط خود را با مردم محدود می کرد و برخی از نمایندگان هم صرفا با برخی از افراد ارتباط برقرار می کردند.

در حوزه انتخابیه گنبد یک سوالی همیشه مطرح است : چرا نماینده فقط یک دوره می تواند آرای مردم را کسب کند؟ و چرا نمی تواند بیش از یک دوره در مجلس حضور داشته باشد؟

برای پاسخ دادن به این پرسش علت هایی زبادی می توان در نظر گرفت و یکی از دلایل “دوری نماینده از مردم” است و باز هم امید است که آقای شادمهر این سنت غلط و بیهوده را کنار بگذارد و در کنار مردم بماند و از مطالبات و درد های مردم مطلع باشد و برای تحقق خواسته های مردم همت کند.

مسئولیت دکتر شادمهر نسبت به مردم گنبدکاووس و حومه، به تعبیری بیش از دیگر نمایندگان ادوار قبلی است.

در یادداشت شماره ۲۲ (از سلسله تحلیل های انتخاباتی) با عنوان “پیامدهای پیروزی شادمهر” بصورت جداگانه اشاره کردم که در پیروزی آقای شادمهر مردم نقش اساسی ایفا نمودند و “احزاب سیاسی” و” یاشولی ها” و “سران ثروت” نقش محسوسی در این خصوص نداشتند.

بر همین اساس، آقای شادمهر مدیون مردمی است که در میان تبلیغات پر حجم برخی از کاندیداهای دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی، وی را برگزیدند و به او رای دادند.

ادامه دارد …

✍️ شکور زیرک

روزنامه نگار — کارشناس ارشد علوم سیاسی

هدف " ترکمن نیوز " گسترش اطلاع رسانی است. لذا انتشار این مطلب به معنای تائید محتوای آن نیست
انتشار دهنده : Besya
تاریخ و زمان خبر

۱۴:۳۹

۲۷ خرداد ۱۳۹۹

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک