سیما بینا در هنر موسیقیتورکمن نیوز: شماره‌ی تازه‌ی مجله‌ی «هنر موسیقی» یك شماره‌ی ویژه است؛ پرونده‌ی اصلی این شماره به یكی از مشهورترین خوانندگان موسیقی سنتی ایران یعنی سیما بینا اختصاص دارد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ 

شماره‌ی تازه‌ی مجله‌ی «هنر موسیقی» یك شماره‌ی ویژه است؛ پرونده‌ی اصلی این شماره به یكی از مشهورترین خوانندگان موسیقی سنتی ایران یعنی سیما بینا اختصاص دارد. به همین دلیل هم عكس این خواننده روی جلد مجله خودنمایی می‌كند. مهدی ستایشگر صاحب‌امتیاز، مدیر مسئول و سردبیر مجله در سرمقاله‌اش «شورانگی» خاطراتی را مرور كرده كه به دوران آغاز كار خانم بینا مربوط می‌شود.

در شروع پرونده‌ی ویژه هم فعالیت‌های هنری این خواننده بررسی شده و عكس‌هایی از صفحات، اشعار شعرا خطاب به سیما بینا، طراحی جلد كتاب‌های او و جدول پخش آثارش از رادیو منتشر شده است. اصل این پرونده اما گفت‌وگویی است كه با خانم بینا در آذر سال ۹۷ انجام شده؛ یك گفت‌وگوی مفصل و خواندنی و پرنكته برای دوست‌داران موسیقی ایرانی. اما اگر از این پرونده‌ی خاص بگذرید به مطالب متنوع دیگری می‌رسید؛ مطالبی درباره‌ی احمد عاشورپور، تحلیل انتقادی ریتم در شعر مولوی و مقایسه‌اش با شعر حافظ، مقایسه‌ی تطبیقی تنبورنوازی در سه ناحیه‌ی ایران، مرور زندگی و هنر هیدر نودشه‌ای و …. ولی جذاب‌ترین مطلب قطعا مصاحبه‌ی بابك بیات با بهرام بیضایی درباره‌ی موسیقی در تئاتر و سینماست، مطلبی جذاب و خواندنی كه هر دوست‌دار فیلم و موسیقی را تشویق به خواندن می‌كند. هنر موسیقی با قیمت ۲۰ هزار تومان در دسترس است.

منبع: سازندگی نیوز

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۰:۴۷

۱۸ فروردین ۱۳۹۸

کد خبر :

52849

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک