سیل گلستان نظر سلبریتی ها را جلب نکرد / سیل در گلستان؛ سلبریتی ها در خانه!یادداشت-ترکمن نیوز-  با وجود خسارات گسترده سیل و کمبود چادر، مواد خوراکی و سایر مایحتاج اولیه در این استان، خبری از سلبریتی هایی که در حوادثی از این دست کاسه داغ تر از آش می شوند و با ژست های انسان دوستانه ادای خیرین نیکوکار را در می آورند، نیست و مردم این دیار کماکان روزها و شب های سختی را می گذرانند!

وحید حاج سعیدی :/ سیل چند روز اخیر در استان گلستان، خسارات زیادی به ابنیه، زمین های کشاورزی و زیر ساخت های این استان وارد ساخت و شیرینی ایام نوروز را به کام مردم مهمان نواز گلستان تلخ کرد. با وجود فروکش کردن باران باز هم خطر مردم برخی از شهرها و روستاهای استان را تهدید می کند و معاون عمرانی استاندار گلستان از مردم شهرستان های آق قلا، ترکمن و گمیشان که منازلشان در مسیر و جوار رودخانه های قره سو و گرگان رود است خواست تا جای ممکن هرچه زودتر منزل خود را تخلیه کنند.

خبری از سلبریتی ها نیست!
هر چند این سیل و حجم فراوان بارش باران در این استان در سال های اخیر بی سابقه بوده است ، اما با وجود خسارات گسترده سیل و کمبود چادر، مواد خوراکی و سایر مایحتاج  اولیه در این استان، خبری از سلبریتی هایی که در حوادثی از این دست کاسه داغ تر از آش می شوند و با ژست های انسان دوستانه ادای خیرین نیکوکار را در می آورند، نیست و مردم این دیار کماکان روزها و شب های سختی را می گذرانند!

شاید سیل استان گلستان هنوز نتوانسته است احساسات این بزرگواران را جریحه دار کند یا دوستان در ایام نوروز دغدغه های نوروزی دیگری دارند که زمانی برای گرفتن عکس با خانه های محاصره شده با آب در روستاهای سیل زده گلستان ندارند! شاید هم حساب های مسدود شده شان بابت کمک های زلزله کرمانشاه هنوز گشایش نشده اند!

با وجود اینکه معرفی و تبیین سوژه برای گرفتن عکس های اینستاگرامی توسط سلبریتی ها ، زیره به کرمان بردن است و خود این بزرگواران در این امر ید طولایی دارند ولی ذکر این نکته ضروری است انداختن عکس یادگاری درون قایق امدادی و رساندن غذا به روستائیانی که در محاصره سیل قرار دارند، به عنوان یک عکس نوستالژیک و خاطره انگیز می تواند در نوع خودش منحصر به فرد بوده و لایک خور خوبی داشته باشد!

نقش منفعل و خنثی رسانه ملی
دردمندانه در این بین از نقش منفعل و خنثی رسانه ملی نیز نباید گذشت که در حوادث غیر مترقبه مشابه با اعلام اقلام مورد نیاز و شماره حساب هموطنان را به عزم ملی جهت کمک به مردم سیل دیده فرا می خواند ولی در مخابره سیل گلستان گویی چنین اراده ای در رسانه عریض و طویل صدا و سیما دیده نمی شود و دوستان تنها به اعلام خبر و پخش  مصاحبه  مسئولان استان بسنده کرده اند!

البته این یک روی سکه است و نگرانی بزرگتر نحوه برخورد و حمایت دولت از سیل زدگان و جبران خسارات های وارد شده به مردم بعد از پایان ماجرا است که جا دارد نمایندگان مجلس و مسئولان استانی با تمام قدرت در احقاق حقوق از دست رفته مردم بکوشند و نگذارند حق مردم استان تضییع شود.

در خاتمه به اطلاع ملت شریف و انسان دوست کشور عزیمان برسانم اوضاع در روستا ها و برخی شهرهای استان گلستان از حالت بحرانی نیز وخیم تر است و مردم به ترک خانه هایشان و رفتن به مکان های امن توصیه شده اند. در حال حاضر نیروهای امدادی هلال احمر، سپاه ، ارتش ، نیروهای بسیجی و برخی نهاد های مردمی در حال امداد رسانی خالصانه به مردم هستند که امید است با حمایت از آنها روند امداد رسانی شتاب و سرعت بیشتری پیدا کند. چادر، مواد خوراکی فاسد نشدنی ، آب معدنی ، پتو ، وسایل روشنایی و گرمایشی مورد نیاز بسیاری از هموطنان است تا از مهلکه جان سالم در ببرند و به روز های آینده امیدوار باشند.

هدف " ترکمن نیوز " گسترش اطلاع رسانی است. لذا انتشار این مطلب به معنای تائید محتوای آن نیست
انتشار دهنده : Medeniyet
تاریخ و زمان خبر

۲۳:۱۴

۰۱ فروردین ۱۳۹۸

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک