سیل در کشور 50 هزار میلیارد تومان خسارت وارد کرده استگلستانتورکمن نیوز رئیس کمیسیون عمران مجلس با اشاره به برآورد خسارت ۵۰ هزار میلیاردتومانی سیل در کشور گفت: با توجه به بالا بودن رقم، خسارات سیل از طریق ظرفیت بودجه و صندوق توسعه ملی جبران می شود.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛محمدرضا رضایی کوچی امروز در جمع خبرنگاران اظهارداشت: در سیل اخیر خسارت‌های زیادی در بخش‌های مختلف از منازل مسکونی گرفته تا زیرساخت‌ها مانند راه‌ها، ابنیه، پل‌ها و غیره داشتیم که بررسی‌ها هنوز ادامه دارد.

وی افزود: باید از حداکثر ظرفیت قانون بودجه استفاده کنیم تا بتوانیم مشکلات را به حداقل برسانیم.

رضایی ادامه داد: اعضای کمیسیون تاکنون در استان‌های خوزستان، لرستان و ایلام حضور پیدا کردند و به بررسی موارد مختلف پرداختند.

ویگفت: برای استان گلستان نیز این گزارش آماده خواهد شد و در صورتی که دستگاه‌های اجرایی به وظایف خود به‌درستی عمل کرده باشند، از آنان تقدیر خواهیم کرد و در صورت کوتاهی و قصور، طبیعی است که باید با آنان برخورد قانونی شود.

رضایی کوچی بیان کرد: کمیسیون عمران از سوی رییس مجلس ماموریت دارد که اقدام دستگاه‌های اجرایی قبل، حین و بعد از سیل و رانش اخیر را در استان‌های مختلف مورد بررسی قرار دهد.

وی اظهار کرد: میزان خسارات سیل در کشور بالاست و طبیعی است که قانون بودجه ۹۸ قادر نخواهد بود خسارات را که حدود هزار میلیارد تومان است را جبران کند و بخشی از خسارات باید از ظرفیت های قانون بودجه و بخشی هم از صندوق توسعه ملی جبران می شود.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: یک موضوع اصلی در همه استان‌هایی که در سیل اخیر دچار خسارت شدند، مشابه بود، این‌که در همه این استان‌ها، رودخانه‌ها در تصرف افراد حقیقی و حقوقی قرار گرفت و به‌نظر می‌رسد مواظبت از بستر و حریم‌های رودخانه‌ها کمتر صورت گرفته است.

 

گزارش از:یاشار نیازی

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۴:۵۲

۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۸

کد خبر :

52780

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک