سیل امسال گنبدکاووس مستندسازی علمی می‌شودتورکمن نیوز: فرماندار ویژه گنبدکاووس درشرق گلستان گفت: موضوع وقوع سیل روزهای پایانی سال گذشته و روزهای آغازین امسال در این شهرستان و نیز مدیریت این بلای طبیعی، در قالب یک کار علمی مستندسازی می شود.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ به نقل از ایرنا، عبدالقدیر کریمی در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران گنبدکاووس اظهار کرد: در جریان رخداد سیل امسال این شهرستان اقدمات خوبی از سوی اعضای ستاد مدیریت بحران و نیز مشارکت و همراهی مردم و تشکل‌های مردم نهاد در قبل، حین و بعد از سیل انجام شد که می‌بایست در قالب گزارشی جامع مستندسازی شود.

وی افزود: مجموعه اقدامات انجام شده در مدیریت سیل، توزیع اقلام و بازسازی نقاط آسیب دیده توانست ضمن کاهش خسارت‌ها، رضایت نسبی مردم را نیز به دست آورد که این مهم، بهترین خدا قوت به مسئولان عضو ستاد مدیریت بحران گنبدکاووس و نیروهای نظامی بود که با همه توان برای خدمت رسانی به سیل زدگان تلاش کردند.

کریمی اضافه کرد: اکنون با گذشت دو ماه و نیم از بحران سیل، در مرحله بازسازی و مقاوم سازی زیرساخت‌ها بالاخص واحدهای مسکونی سیل زدگان هستیم که مدیران باید به بهترین شکل دغدغه سیل زدگان را برطرف و تا پایان امسال نیز کار بازسازی را تمام نمایند.

وی تصریح کرد: همه دستگاه‌های اجرایی عضو ستاد مدیریت بحران گنبدکاووس می‌بایست در مستند سازی فعالت ها از ظرفیت دانشگاه‌ها استفاده نمایند تا یک کار علمی و پایه‌ای نسبت به علل وقوع سیل و راهکارهای پیشگیری از آن در منطقه تدوین شود.

فرماندار ویژه گنبدکاووس ادامه داد: برای مستند سازی وقوع سیل و اقدامات مدیریتی و خدماتی آن، کمیته‌ای تشکیل می‌شود تا ظرف دو ماه این گزارش مستند را متناسب با شرایط اقلیمی گنبدکاووس، در قالب کتاب یا کتابچه‌ای تدوین و چاپ نمایند.
کریمی همچنین با قدردانی از دستگاه‌های متولی حوزه برداشت و خرید محصولات کشت پاییزه (دانه روغنی کلزا، گندم و جو) در انجام وظایف، برلزوم استمرار اقدامات تا پایان فصل برداشت تاکید کرد و از شرکت آب منطقه‌ای گلستان درخواست کرد تا گزارش مطالعات پایش رودخانه‌های استان و گنبدکاووس را در اختیار مدیریت بحران این شهرستان قرار دهد.

 

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۲:۵۸

۱۳ خرداد ۱۳۹۸

کد خبر :

54602

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک