سیلاب گنبد، برنامه‌های نوروزی را تحت تاثیر قرار داد گنبدکاووس-ترکمن نیوز-  رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گنبدکاووس با بیان اینکه سیلاب و آبگرفتگی شهر گنبدکاووس، برنامه‌های نوروزی این اداره را تحت تاثیر قرار داده است، بر اجرای این برنامه‌های با چند روز تاخیر تصریح کرد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛مریم آق آتابای گفت: برپایی چهار نوروزگاه در این شهرستان پیش بینی و برای راه اندازی آنها پیش از آغاز سال نو برنامه ریزی شده بود که بارش سنگین باران و آبگرفتگی مکان هایی که برای برپایی نوروزگاه تدارک دیده شده بود، برپایی آنها را به تاخیر انداخته است.

وی افزود: پارک الغدیر در ورودی شهر گنبد، سالن المپیک و مجموعه سوارکاری گنبد و نیز شهر مرزی اینچه برون از جمله مکان‌های در نظر گرفته شده برای برپایی نوروزگاه بود.

آق آتابای با اشاره به اولویت امدادرسانی به مناطقی از شهر گنبد که تحت تاثیر سیلاب قرار گرفته اند، گفت: با توجه به این مسئله، شهرداری گنبدکاووس برای آماده سازی پارک الغدیر گنبد ظرف چند روز آینده قول مساعد داده است.

وی افزود: نوروزگاه مجموعه سوارکاری در روز‌های نهم و یازدهم فروردین برگزار و برای برپایی نوروزگاه شهر اینچه برون نیز با توجه مشکلات پیش آمده در منطقه، در اولین فرصت که دیرتر از روز‌های انتهایی هفته آبنده نخواهد بود، اقدام می‌شود.

وی با بیان اینکه سالن المپیک گنبد برای برپایی نوروزگاه روستایی از سوی دهیاران پیش بینی شده بود، گفت: با وجود مشکلات پیش آمده برای روستاییان و نیز آبگرفتگی شدید محوطه سالن المپیک، تلاش می‌شود این نوروزگاه نیز در اولین فرصت برپا شود.

 

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۱:۵۶

۲۹ اسفند ۱۳۹۷

کد خبر :

49476

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک