سیلاب در راه آق قلا/ افزایش ۲۵ سانتی متری آب در برخی از مناطقآق قلا-ترکمن نیوز:  فرماندار آق قلا از افزایش ۲۵ سانتی متری آب در برخی از مناطق آق قلا خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛امانگلدی ضمیر عصر چهارشنبه در خصوص آخرین وضعیت آق قلا در جمع خبرنگاران اظهار کرد: سامانه بارشی که از شامگاه دوشنبه وارد استان شده سبب افزایش سطح آب در برخی از نقاط آق قلا شده است.

وی گفت: با توجه به هشدارهای دستگاه‌های متولی پنج شنبه شب و صبح روز جمعه سیلاب گرگانرود با دبی ۲۱۰ مترمکعب به آق‌قلا می‌رسد.

وی گفت: با توجه به اینکه گرگانرود توان عبوری ۱۲۰ مترمکعب بر ثانیه‌ای را دارد لذا ۸۰ الی ۹۰ مترمکعب آب اضافه را باید مدیریت کنیم.

ضمیر تصریح کرد: بخشی از این آب که حدود ۱۵ مترمکعب بر ثانیه است با تخلیه وشمگیر و بخشی دیگر هم با استفاده فیوز و کانال‌های انحرافی بالادست آق قلا مدیریت می‌شود.

وی ادامه داد: با توجه به طغیان رودخانه محمدآباد روستای سقریلقی در خطر سیل قرار دارد. روستاهای محدوده چن‌سیبلی تا سلاق و سقر نیز در صورت بالا آمدن آب باید به محل اسکان اضطراری در سالن ورزشی امام خمینی (ره) منتقل شوند.

ضمیر خاطرنشان کرد: اقدامات لازم برای مدیریت سیلاب ورودی در حال انجام است و سیل‌بندها نیز مستحکم می‌شود.

فرماندار آق قلا با بیان اینکه به روستاهای چن سیبلی تا سلاق و سقر هم هشدار داده شده است گفت: برای تخلیه مناطق مختلف شهری دستوری صادر نشده اما برای مناطقی که در محل چادر آنها آب جمع شده است می‌توانند در ستاد اسکان در سالن ورزشی امام خمینی (ره) اسکان داشته باشند.

 

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۰:۲۸

۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۸

کد خبر :

52036

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک