حمیدی فرماندار کلاله 2 300x200 - سیزدهمین جشنواره ملی زیبایی اسب اصیل ترکمن در روستای صوفیان کلاله برگزار شداسبدوانی-ترکمن نیوز- سیزدهمین جشنواره ملی زیبایی اسب اصیل ترکمن با حضور جمعی از مدیران دستگاه های اجرایی و جمع زیادی از علاقه مندان اسب و اسب سواری در روستای صوفیان از توابع شهرستان کلاله در شرق استان گلستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران، فرماندار کلاله در آیین افتتاحیه این جشنواره که بعدازظهر چهارشنبه برگزار شد، گفت: عشق و علاقه به پرورش اسب اصیل ترکمن در تاریخ این مرز و بوم ریشه عمیقی دارد و با آداب و سنن مردم منطقه عجین شده است.
محمد حمیدی تشویق به نگهداری و پرورش اسب، ایجاد رقابت سالم بین پرورش دهندگان اسب در راستای حفظ و احیای نژاد اسب اصیل ترکمن، ایجاد اشتغال پایدار، توسعه گردشگری و فرهنگ و اقتصاد روستا را از اهداف برگزاری جشنواره ملی زیبایی اسب اصیل ترکمن در این شهرستان برشمرد.
وی افزود: تلاش ما این است که با تهیه و تدارک زیرساخت های لازم، این جشنواره را در سطح بین المللی برگزار نماییم.

حمیدی فرماندار کلاله 3 300x200 - سیزدهمین جشنواره ملی زیبایی اسب اصیل ترکمن در روستای صوفیان کلاله برگزار شد

فرماندار کلاله با بیان اینکه ظرفیت ها و انگیزه های لازم برای توسعه پرورش اسب و همچنین برگزاری جشنواره های ملی در عرصه های مختلف سوارکاری و پرورش اسب در این شهرستان وجود دارد، ادامه داد: روستای صوفیان محل برگزاری این جشنواره تا فرودگاه و مرکز شهرستان کلاله ۱۰ کیلومتر بیشتر فاصله ندارد و علاوه بر آن، برگزاری مسابقات اسبدوانی در گنبدکاووس، آق قلا و بندرترکمن از ظرفیت های توسعه و ارتقای این جشنواره در سطح بین المللی است.
حمیدی اعلام کرد: با پیگیری و تمهیدات صورت گرفته برای احداث مجموعه سوارکاری و پرورش اسب در روستای صوفیان و در محل برگزاری این جشنواره، اعتبار لازم پیش بینی شده که در آینده نزدیک شاهد آغاز عملیات اجرایی این پروژه خواهیم بود.

حمیدی فرماندار کلاله 1 300x200 - سیزدهمین جشنواره ملی زیبایی اسب اصیل ترکمن در روستای صوفیان کلاله برگزار شد

فرماندار کلاله همچنین اظهار داشت: به منظور ارتقای علمی فعالان صنعت پرورش اسب، پیگیر اختصاص رشته دانشگاهی آن هستیم تا جوانان ما به صورت علمی در این عرصه فعالیت داشته باشند.
در این جشنواره، مسابقه زیبایی اسب با شرکت ۲۴۰ راس اسب در ۱۰ دور مختلف از کره های پای مادر تا اسب های سیلمی شرکت کردند و بر اساس قضاوت داوران، به اسب های اول تا سوم هر دور هدایایی اهدا شد.

 

گردآوری:گروه خبری ایتنانیوز

لینک عضویت در کانال

https://t.me/ITNAnews

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۲:۱۷

۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۷

کد خبر :

18586

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک