سیزدهمین جشنواره اقوام در گلستان 21 آبان ماه آغاز می‌شودتورکمن نیوز:  معاون میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری استان با بیان اینکه سیزدهمین جشنواره اقوام ٢۱ تا ٢۴ آبان ماه در گرگان و ٢۶ تا ٢٩ آبان هم در گنبدکاووس برگزار می‌شود گفت: ۲۰ گروه موسیقی از سراسر کشور در این جشنواره حضور خواهند داشت.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  احمد تجری چهارشنبه در نشست هماهنگی برگزاری جشنواره بین‌المللی فرهنگ اقوام ایران زمین در گنبدکاووس اظهارداشت: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده، ۱۹ گروه موسیقی و آیینی از اقوام مختلف کشور که پنج گروه آن از جمله ترکمن، سیستانی، کتول و مازنی از گلستان و بقیه از سایر استان‌ها هستند، برای شرکت در این رویداد فرهنگی دعوت شدند تا شاهد اجرای برنامه‌های شاد و متنوع توسط این هنرمندان باشیم.

وی افزود: سیزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فرهنگ اقوام ایران زمین از ۲۱ آبان ماه امسال به مدت ۴ روز در محل دائمی نمایشگاه بین‌المللی گرگان برگزار می‌شود. همچنین از ۲۶ تا ۲۹ آبان ماه نیز این جشنواره در سالن ورزشی المپیک گنبدکاووس برگزار خواهد شد.

تجری گفت: با توجه به استقبال مردم از این جشنواره، امسال هم سیاه چادرهای عشایر، آلاچیق‌های ترکمن و خانه‌های تاریخی روستاهای هدف گردشگری برپا می‌شود.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه امسال سومین دوره جشنواره فرهنگی اقوام ایران زمین در گنبدکاووس برگزار می‌شود از دستگاه‌های اجرایی تقاضا داریم همانند دوره‌های قبلی هماهنگی لازم را برای برگزاری موفق این جشنواره در محل سالن ورزشی المپیک این شهرستان داشته باشند.

مریم آق آتابای رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گنبدکاووس نیز در این نشست گفت: تلاش داریم محوطه سالن ورزشی المپیک جوابگوی استقرار خانه‌های روستایی و عشایری باشد و محل لازم برای اسکان غرفه‌داران و مدعوین جشنواره پیش بینی شده است.

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۴:۴۰

۰۸ آبان ۱۳۹۸

کد خبر :

64151

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک