اخبار اجتماعی– ترکمن نیوز- خود ساختگی وبصیرت بالای شهید فهمیده ۱۳ ساله آنقدر بالا بود که که فقیه بزرگ زمان حضرت امام خمینی(ره) او را رهبر خود می نامد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، دانش آموزان شهیدی همچون بهنام محمدی و محمد حسین فهمیده ها پیشگامان دفاع مقدس محسوب می شوند.
فرمانده پایگاه مقاومت منتظران مهدی (عج) حوزه رسالت به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید وهفته دفاع مقدس ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام سوگواری ماه محرم گفت: دانش آموزانی مانند بهنام محمدی و محمامد حسین فهمیده ها از پیشگامان دانش آموزی در دفاع مقدس بودند.
این فعال فرهنگی که در جمع دانش آموزان دبیرستان حضرت آمنه(س) واولیا و مربیان سخنرانی می کرد خطاب به آنها گفت: عزیزان من خود ساختگی و بصیرت بالای شهید فهمیده ۱۳ ساله آنقدر بالا بود که فقیه بزرگ زن حضرت امام خمینی(ره) او را رهبر خود می نامند.
وی با یادی از معلم و امداد گر شهید محمد شادکام و شهدای دانش آموز گنبدی گفت: به خاطر دارم که درهمین مدرسه که در سال ۶۳ مدرسه راهنمایی حمزه(ع) نام داشت رزمندگان دانش آموز فراوانی به جبهه های حق علیه باطل اعزام شدند وبسیاری از این عزیزان شهید و جانبازشدند و امروز عکس و تمثال آنان را می توانید بر روی در و دیوار مدرسه ببینید.
مدیرانجمن دوستداران کتاب مهر گنبدکاووس در پایان گفت: امروز نیز دانش آموزان دختر و پسر ما باید چنین باشند که انشاء الله هستند . همگی باید بصیرت و بینش خودمان را نسبت به شهدا بالا ببریم و راه آنان را ادامه دهیم چون این امنیت حاضر را مدیون خون شهدا هستیم.
گفتنی است در ادامه این مراسم زهرا سادات کریمیان یکی از کوچکترین مروجان کتابخوانی کشور که به تازگی به مرحله پیش دبستانی وارد شده به اجرای دکلمه خوانی برای امام زمان (عج) پرداخت و مورد تشویق اولیا این مدرسه قرار گرفت.
در پایان خانم زهرا فدایی مدیر دبیرستان (حضرت آمنه (س) ) ضمن خیر مقدم گویی به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید و هفته دفاع مقدس و عرض تسلیت به مناسبت ایام ماه محرم نکاتی را به اولیا و دانش آموزان حاضر تذکر دادند و رعایت نظم و انضباط را از شاخصه های یک دانش آموز خوب دانست.

 

خبرنگار: سید علی کریمیان

لینک عضویت کانال تلگرام

http://turkmensnews.com

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۸:۴۴

۰۲ مهر ۱۳۹۷

کد خبر :

36028

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک