سامان دهی سگ های ولگرد در گنبد کاووسبهداشت ودرمان-ترکمن نیوز- فرماندار ویژه شهرستان گنبدکاووس با اشاره به اینکه وجود سگ‌های ولگرد یکی از چالش‌های جدی حوزه بهداشت و درمان در گنبدکاووس است، گفت: با همکاری یکی از سازمان های مردم نهاد سگ‌های ولگرد در شهرستان گنبدکاووس ساماندهی می‌شوند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران عبدالقدیرکریمی صبح امروز در جلسه ساماندهی سگ‌های ولگرد در گنبدکاووس اظهار داشت: قرار است سگ های ولگرد توسط سازمان مردم نهاد زنده‌گیری شده و واکسیناسیون‌های لازم به آنها ترزیق شود و پلاکی مبنی بر بهداشتی‌ بودن در گوش آن‌ها حک شود تا ضمن گندزدایی و رعایت کامل بهداشت این سگ‌ها در فضایی مناسب نگهداری شوند.

وی افزود: سگ‌های ولگرد یکی از چالش‌های جدی حوزه بهداشت و درمان است و ما خوشحال هستیم که یک اقدام مردمی در جهت بهداشت و حمایت از حیوانات این اقدام را در شهرستان انجام خواهد داد.

فرماندار ویژه شهرستان گنبدکاووس تصریح کرد: اقدامات این سازمان مردم نهاد مانند عقیم سازی, گندزادیی, واکسینه کردن و از این نظیر در جلسه‌ای کارشناسی خواهد شد و با در نظر گرفتن ملاحظات و رعایت بهداشت, مصوبات لازم اتخاذ می‌شود.

کریمی تاکید کرد: اگر طرحی که این اقدام برای نگهداری سگ‌های ولگرد ارائه داده, اتفاق بیافتد, گنبدکاووس در سطح استان, نخستین شهرستان و در کشور پس از رشت, مهرشهر کرج و قزوین جزو چند شهر در کشور برای این موضوع خواهیم بود.

فرهاد شیبک, معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری ویژه شهرستان گنبدکاووس اظهار داشت: با توجه به وسعت و جمعیت بالای روستایی شهرستان گنبدکاووس و نوع فعالیت دامداری و کشاورزی, سگ‌های زیادی در روستاها با مالکیت و یا بدون مالکیت وجود دارد و این مشکلاتی را برای ساکنین ایجاد می‌کند.

رویا کاوه, مدیرعامل موسسه مردم نهاد اظهار داشت: از سال ۹۴ موسسه پیگیر, زمینی از طرف شهرداری است تا بتوانیم سگ‌های ولگرد را زنده‌گیری کرده و همه موارد بهداشتی را در مورد آنها انجام دهیم که هنوز زمین خاصی برای این امر معرفی نشده است.

وی در ادامه گفت: هدف ما زنده‌گیری و جلوگیری از اتلاف سگ‌ها, گندزدایی, واکسینه کردن, و پلاک کردن سگ‌های بهداشتی و رهاسازی آنها است تا هیچ‌گونه خطری برای انسان در حوزه بیماری‌های مشترک انسان و دام به وجود نیاید./تسنیم

لینک عضویت در کانال

https://t.me/ITNAnews

 

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۲:۳۵

۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۷

کد خبر :

16857

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک