Farmandari G 8M 300x168 - سکونت غیر مجاز بیش از 10درصد مهاجرین خارجی در گلستانگنبدکاووس– ترکمن نیوز-  مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری گلستان بدون اعلام آماری از اتباع خارجی ساکن در این منطقه گفت: ۱۰ تا ۱۵ درصد این افراد به صورت غیرمجاز در استان سکونت دارند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، مهدی دهرویه روز دوشنبه در نشست کمیسیون کنترل و ساماندهی اتباع خارجی غیرمجاز در شهرستان گنبدکاووس واقع در شرق استان اظهار داشت: اتباع خارجی دارای برگه اقامت در دو شهر گنبدکاووس و گرگان ساکن بوده و بیشتر از کشور افغانستان هستند.
پیش از این گفته شده بود که آمار اتباع خارجی ساکن در استان گلستان به حدود ۲۵ هزار نفر می رسد.
وی، کنترل و ساماندهی اتباع خارجی غیرمجاز را طرحی ملی بیان کرد که از دو سال قبل اجرایی شده است و افزود: ایران در راستای رافت اسلامی و براساس قوانین بین المللی چندین دهه است که میزبان اتباع افغانستان بوده و به آنان خدمات ارائه می کند.
دهرویه در ادامه از آمادگی کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل در ایران برای احداث مدرسه مهربانی ویژه فرزندان اتباع افغانستان در گنبدکاووس خبر داد و یادآور شد: مدرسه مهربانی در گرگان احداث و دانش آموزان از آن استفاده می کنند.
معاون استاندار گلستان و فرماندار ویژه گنبدکاووس نیز در سخنانی بر اجرای کامل طرح کنترل و ساماندهی اتباع خارجی غیرمجاز تاکید کرد و گفت: استفاده از ظرفیت مردم و تشکل های مردم نهاد در شناسایی اتباع غیرمجاز و یا ارائه خدمات به اتباع مجاز می تواند مورد توجه قرار گیرد.
عبدالقدیر کریمی، ارائه خدمات به اتباع مجاز خارجی را اخلاقی و قانونی دانست و از اختصاص یک قطعه زمین برای ساخت مدرسه مهربانی یا مرکز آموزشی – فرهنگی ویژه دانش آموزان افغانستانی در گنبدکاووس خبر داد.

 

منبع: irna.ir/golestan

گردآوری: گروه خبری ترکمن نیوز

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۰:۰۸

۰۸ مرداد ۱۳۹۷

کد خبر :

30101

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک