Neshast Anjoman 20S 300x185 - سومین نشست هم‌اندیشی انجمن‌های ادبی استان گلستان برگزار شدفرهنگی- ترکمن نیوز- معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان از برگزاری سومین نشست هم‌اندیشی انجمن‌های ادبی استان گلستان با حضور مدیرعامل بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان و مسئولان انجمن‌های ادبی در عصر روز دوشنبه ١٩ شهریورماه در تالار فخرالدین اسعد گرگانی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌های ایران، به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، قدرت دایمی هدف از برپایی این نشست را تبیین سیاست‌های بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان توسط “مهدی قزلی”مدیرعامل بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان و رییس کارگروه امور انجمن‌های ادبی اعلام کرد و افزود: ارائه گزارش عملکرد مجمع انجمن‌های ادبی استان و ارائه شناسه برگ و طرح نامه‌های انجمن‌های ادبی گلستان از دیگر اهداف تشکیل این نشست صمیمی به شمار می‌آید.

وی با اشاره به وجود بیش از ١٠٠٠ تقاضای ثبت شناسه انجمن در سطح کشور، گفت: از این تعداد تاکنون به ٣٢٢ تقاضا شناسه اهداشده است که سهم استان گلستان از این تعداد ٤٩ مورد بوده است که تا به امروز ٣٥ مورد موفق به اخذ شناسه شده‌اند که از این حیث استان گلستان در میان استان‌هایی که شناسه دریافت کرده‌اند رتبه اول را به خود اختصاص داده است.

قدرت دایمی به عمده صحبت‌های “مهدی قزلی ” اشاره کرد و ادامه داد: هم‌افزایی و بهره‌مندی از ظرفیت‌های بخش خصوصی برای تشکیل جلسات شعری و فعالیت‌های ادبی، ارائه طرح برنامه‌های خوب برای قرار گرفتن در اولویت حمایت و ایجاد فضای مناسب برای ارتباط مستمر و بهتر با مردم با استفاده از ظرفیت شعر و ادب از عمده مطالب مطروحه مدیرعامل بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان و رییس کارگروه امور انجمن‌های ادبی بود.

وی در خاتمه، اظهار داشت: در پایان نشست پس از اهدای شناسه برگ انجمن‌های ادبی که موفق به اخذ شناسه شده بودند، به انجمن‌های شناسه دار و واجد شرایط؛ مبالغ تخصیصی طرحانه شان تقدیم شد.

شایان‌ذکر است عدالت محوری و درجه‌بندی انجمن‌ها بر مبنای سوابق، توجه به نیازمندی‌های انجمن‌ها، ثبت شناسه انجمن‌ها، نیازهای سخت‌افزاری و کتابخانه انجمن‌ها از عمده دغدغه‌ها و مطالب طرح‌شده توسط مسئولان انجمن‌ها در این نشست بود.

 

گردآوری:گروه خبری ترکمن نیوز

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۹:۳۶

۲۰ شهریور ۱۳۹۷

کد خبر :

35265

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک