سومین جشنواره شهرستانی زیبایی اسب اصیل ترکمن در غلامان برگزار می شودراز و جرگلان– ترکمن نیوز- رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان رازوجرگلان گفت: سومین جشنواره اسب اصیل ترکمن در روستای تازه قلعه بخش غلامان شهرستان رازو جرگلان در ۱۵ شهریور ماه برگزار می شود .

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، وحید آتکشده اظهار کرد : این جشنواره یک روزه است و شرکت کنندگان بسیاری علاوه بر اسبداران شهرستان از شهرستان ها و استان گلستان نیز شرکت کننده دارد.

وحیدی به اجرای دیگر برنامه های این جشنواره نیز اشاره کرد و گفت : برپایی سیاه چادر، فروش و نمایش صنایع دستی شهرستان، برپایی غرفه های ورزش و جوانان و غرفه فرهنگ و ارشاد و همچنین غرفه فروش لبنیات که هنوز قطعی نشده از برنامه هایی است که در این جشنواره گنجانده شده است .

وی گفت: با توجه به میزبانی خوب روستای تازه قلعه در دو جشنواره قبلی که در این روستا برگزار شده بود مجددا جشنواره سوم نیز در این روستای غلامان برگزار خواهد شد .

وی با اشاره به اینکه با کمبود بودجه برای برگزاری جشنواره ها روبه رو هستیم، اضافه کرد: جشنواره زیبایی اسب اصیل ترکمن رازوجرگلان تنها به یک روز خلاصه شده است در صورتی که اگه بودجه تامین بود در سال چند بار و در بخش های دیگر شهرستان نیز امکان برگزار وجود داشت.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان رازوجرگلان اعتبار در نظر گرفته شده برای این جشنواره را ۷۰ میلیون تومان عنوان کرد .

شهرستان رازوجرگلان دارای ۷۵۰ راس اسب اصیل ترکمن و پایتخت اسب استان خراسان شمالی است.

 

لینک عضویت کانال تلگرام

https://tlgrm.in/ITNAnews

منبع: atraknews.com

 

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۹:۲۸

۱۶ مرداد ۱۳۹۷

کد خبر :

31292

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک