سوادآموزی به افراد 10 تا 20 سال گنبدکاووس اولویت نخست استآموزش و پرورش – ترکمن نیوز- رییس اداره سوادآموزی گنبدکاووس گفت: سوادآموزی به بیسوادان ۱۰ تا ۲۰ سال اولویت نخست این اداره در سال جاری بوده و بر این اساس کار شناسایی و ثبت نام این افراد شروع شده است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، حاجی قربان شیری قابوس اظهار کرد : افراد این گروه سنی که نیازمند سوادآموزی هستند، بیشتر در مناطق روستایی گنبدکاووس زندگی می کنند و برای شناسایی و ثبت نام آنان همکاری بیشتر بهورزان و دهیاران روستاها ضروری است.

وی، سوادآموزی به کشاورزان کم سواد یا بیسواد را از دیگر برنامه های این اداره در سال جاری ذکر کرد و گفت: دراین طرح که سهمیه گنبدکاووس ۷۵ نفر تعیین شده، آموزش این گروه با کتاب های ویژه کشاورزی که برای آنان طراحی و چاپ شده، انجام می شود.

شیری قابوس اضافه کرد: درسال گذشته سهمیه ثبت نامی اداره سوادآموزی گنبدکاووس در سه دوره ‘سوادآموزی، تحکیم و انتقال’ و اتباع خارجی، یک هزار و ۸۵۶ نفر بود که محقق شد.

وی گفت: پارسال در دوره سوادآموزی ۸۴۸ نفر، در دوره تحکیم ۳۰۰ نفر، در دوره انتقال ۵۵۸ نفر و اتباع خارجی ۱۵۰ نفر ثبت نام کردند که در نهایت ۵۸ درصد آنان در امتحانات پایان دوره قبول شدند.

وی به اجرای برنامه آموزش رایانه به ۱۰۰ نفر از سوادآموزان دوره انتقال برای اولین بار به صورت پایلوت در شهرستان گنبدکاووس در سال گذشته اشاره کرد و گفت: از این تعداد ۵۷ نفر با کسب نمره قبولی موفق به طی این دوره شدند.

رییس اداره نهضت سواد آموزی گنبدکاووس همچنین گفت: این اداره در فعالیت های حوزه سوادآموزی از شهرستان های برتر استان گلستان است و امسال بیش از دو هزار سهمیه برای سوادآموزی در دوره های مختلف برای این شهرستان پیش بینی شده است.

 

لینک عضویت کانال تلگرام

https://t.me/ITNAnews

منبع : irna.ir/golestan

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۳:۱۴

۱۹ تیر ۱۳۹۷

کد خبر :

27088

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک