مدیرکل شیلات گلستان

 سواحل گلستان برای پرورش ماهی در پن بسیار ایده آل استاقتصادی– ترکمن نیوز- طی جلسه ای با حضور مدیر کل شیلات گلستان آخرین وضعیت از روند پرورش ماهی در قفس و پن با حضور متقاضیان و سرمایه گذاران این بخش مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری وتحلیلی ترکمن های ایران، سید جواد قدس علوی در این جلسه گفت: به جرات می توان گفت پاکترین مراکز تولید ماهیان سردابی کشور در استان گلستان وجود دارد و از همین رو متقاضیان پرورش ماهی در قفس و پن می توانند با اطمینان کامل بچه ماهی مورد نیاز خود را از داخل استان تامین کنند.

وی با اشاره به مزیت های طرح پرورش ماهی در پن، افزود: سواحل استان گلستان شرایط بسیار ایده الی برای پرورش ماهی در پن را داراست و ما در این امر در کشور پیشرو هستیم.

قدس علوی با بیان اینکه پرورش دهندگان ما باید شرایط تولید خود را متناسب با بازارهای جهانی پیش ببرند، تصریح کرد: وقتی تولید در کشور بالا می رود راهی به جز صادرات باقی نمی ماند و صادرات هم ارزآوری و رشد اقتصادی کشور را به دنبال خواهد داشت. از تمامی پرورش دهندگان استان می خواهیم که تولید خود را براساس استاندارد بازارهای جهانی پیش ببرند تا در زمینه صادرات آسان این تولید مشکلی به وجود نیاید.

مدیر کل شیلات گلستان بیان کرد: مطالعات اولیه سایت پشتیبان پن و قفس و اسکله شناور به اتمام رسیده است و در آینده نزدیک کار احداث آن آغاز خواهد شد. اعتبارات لازم برای این بخش نیز با از بخش اعتبارات ملی با تایید معاون وزیر و رئیس سازمان شیلات ایران تامین خواهد شد.

وی در خصوص تعهدات شیلات گلستان در زمینه تولید ماهی در قفس و پن، خاطرنشان کرد: براساس طرح پرورش ماهی در قفس و پن که از مهمترین طرح های اقتصادی مقاومتی کشور است، در افق برنامه ششم مقدار ۲۰۰ هزار تن، در افق ۱۴۰۴ مقدار ۴۰۰ هزار تن و در سال جاری میزان ۵۰ هزار تن ماهی در کشور تولید خواهد شد و از این میزان ۵۰۰ تن سهم تولید استان گلستان خواهد بود که براساس تعهدات ارائه شده امیداریم این میزان تولید با کمک پرورش دهندگان و مجموعه شیلات استان محقق شود.

قدس علوی در پایان یادآور شد: از تمامی پرورش دهندگان تقاضا مندیم با رعایت اصول فنی و با نظارت اداره فنی شیلات استان سازه های مورد نظر را احداث کنند چرا که صدور پروانه بهره برداری منوط به تایید اداره فنی شیلات استان خواهد بود.

گفتنی است جلسه کارگروه پرورش ماهی در قفس و پن استان با حضور مدیر کل، معاونت آبزی پروری و کارشناسان پرورش ماهی در قفس و پن اداره کل شیلات گلستان و جمعی از پرورش دهندگان قفس و پن ، مزرعه داران تکثیر و پرورش قزل الا و شرکت های سازنده قفس و پن در محل سالن جلسات اداره کل شیلات استان برگزار شد.

 

لینک عضویت کانال تلگرام

https://tlgrm.in/ITNAnews

منبع: shilatgolestan.ir

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۰:۲۳

۱۴ مرداد ۱۳۹۷

کد خبر :

30938

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک