زنان 300x225 - سه ورزشکار گلستانی آماده کسب مدال در کشتی کلاسیک زنان ایران هستنداخبار ورزشی-ترکمن نیوز- نایب رییس هیات کشتی گلستان گفت: ۳ ورزشکار گلستانی آماده کسب مدال در نخستین دوره رقابت های عمومی کشتی کلاسیک زنان ایران هستند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران سیده بهاره مقتدایی اظهار کرد: این مسابقات ۲۳ و ۲۴ اردیبهشت در خانه کشتی محمد بنا مجموعه ورزشی آزادی تهران برگزار می شود و گلستان علاوه بر ورزشکاران با یک مربی و یک داور ، حضوری پر رنگ در این رقابت ها خواهد داشت.

وی بیان کرد: پریسا شهاب و ندا واله در وزن ۵۰ کیلوگرم و فائزه ذوالفقاری در وزن ۷۰ کیلوگرم کشتی گیران گلستانی حاضر در این مسابقات هستند که با توجه به تمرینات آماده سازی مطلوب و مستمر از امیدهای جدی برای کسب مدال به شمار می روند.

به گفته وی؛ الهام الوار زندی مربی کشتی گیران در رقابت های عمومی و از مربیان کاربلد کشتی کلاسیک زنان گلستان این ورزشکاران را همراهی می کند.

مقتدایی ادامه داد: همچنین سمیه خانی بختیاری تنها نماینده داوری از کشتی زنان گلستان در این رقابت ها است که امیدواریم با قضاوت های صحیح؛ علاوه بر اثبات شایستگی های فردی به رونق بیشتر این ورزش استان کمک کند.

وی گلستان را استانی مستعد برای رونق کشتی کلاسیک زنان دانست و گفت: یکی برنامه های هیات راه اندازی کشتی کلاسیک در همه شهرهای گلستان بوده که قدم اول رسیدن به این هدف اعزام مربیان به دوره های آموزشی است.

رشته کشتی کلاسیک بانوان با تلاش فدراسیون ایران از سال ۲۰۱۸ جزو سبک‌های کشتی مورد تایید اتحادیه جهانی این ورزش قرار گرفته است.

این سبک یکی از شیوه‌های غیرالمپیکی کشتی زنان و زیر نظر اتحادیه جهانی کشتی است./ایرنا

لینک عضویت در کانال تلگرامی

https://t.me/ITNAnews

انتشار دهنده : Yaprak
تاریخ و زمان خبر

۱۶:۰۲

۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۷

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک