سنگ بنای تعلیم و تربیت و آغاز سلامت جامعه از خانواده شروع می‌شودتورکمن نیوز:  فرماندار شهرستان ترکمن گفت: سنگ بنای تعلیم و تربیت و آغاز سلامت جامعه از خانواده شروع می‌شود.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛الیاس هیوه چی در نشست اتاق فکری بانوان غرب استان که با حضور مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری و سایر اعضا در محل فرمانداری شهرستان برگزار شد؛ اظهارکرد: ضمن بررسی و نیازسنجی بایستی در حوزه والدین آموزش‌های لازم صورت گیرد.
وی افزود: با برگزاری دوره های آموزشی و بررسی عملکرد کاهش آسیب های اجتماعی بویژه طلاق در شهرستان در سال گذشته، شاهد بودیم از ۲۵ درصد پرونده های بررسی شده که متقاضی طلاق بودند با مشاوره، به سازش زوجین و بازگشت به زندگی مشترک ختم شد.
هیوه چی با اشاره به این که ۵۰ درصد از جامعه را بانوان تشکیل می دهند، تصریح کرد: مهارت آموزی و توانمندسازی در حوزه بانوان نقش موثری در کاهش آسیب های اجتماعی خواهد داشت و مشارکت بانوان در امور مختلف اجتماعی سیاسی و فرهنگی ضرورت دارد لذا بایستی تلاش کنیم این حوزه پررنگ‌تر از سال‌های قبل دیده شود.
وی تاکید کرد: در خصوص بانوان یک طرح اساسی در خصوص پیشگیری از آسیب های اجتماعی ضروری است تا آمار و ارقام این آسیب‌ها را مخصوصاً در این حوزه کمتر کنیم.
وی در خصوص پارک بانوان در شهرستان گفت: با توجه به نیاز بانوان در سال ۹۷، پارکی در شهر بندرترکمن مختص بانوان تاسیس شد و در تلاش‌ هستیم مطالبات و نیازهای حوزه بانوان را در سطح قابل قبولی در شهر تدارک ببینیم.
فرماندار با اشاره به برگزاری انتخابات در سال جاری گفت: نیازمند مشارکت های بیشتر هم در حوزه آقایان و هم بانوان هستیم.
وی افزود: سال ۹۸ به دلیل جنگ روانی که توسط دشمنان به راه انداخته شده و فشارهای اقتصادی، سال بسیار حساسی است و استکبار جهانی خصوصا آمریکا به دنبال مشارکت پایین انتخاباتی است تا مقبولیت و مشروعیت نظام را به خطر بیندازند و بنابراین وظیفه همه ماست که با شرکت در انتخابات، در برگزاری پرشور آن و در نتیجه یاس و ناامیدی دشمنان بکوشیم.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۴:۲۲

۰۸ مرداد ۱۳۹۸

کد خبر :

58576

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک