استاندارد 300x251 - سنجش 5606 ترازو در گلستان، با ترازوی استانداردترکمن نیوز:  مدیرکل استاندارد گلستان از آزمون ۵۶۰۶ وسیله توزین و سنجش در گلستان خبر داد. به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ به نقل روابط عمومی استاندارد گلستان،  محمود فرمانی اظهار داشت: کارشناسان استاندارد در سال ۱۳۹۸ با مراجعه به ۵۵۹۳ واحد صنفی در شهرستان های مختلف استان گلستان، ۵۶۰۶ ترازو و سایر وسایل سنجش که در داد و ستد عمومی مورد استفاده قرار می گیرد را بازرسی و آزمون کردند.

وی با بیان این توضیح که: این وسائل سنجش شامل انواع ترازو، قپان یا باسکول متحرک، وزنه و مترهای فلزی مورد استفاده در پارچه فروشی ها می شود، گفت: از تعداد ترازوهای آزمون شده، ۵۵۴۸ وسیله سنجش معادل ۹۹ درصد در آزمون قبول و ۵۸ وسیله معادل ۱ درصد در این آزمون ها، مردود شناسایی شد.

فرمانی در ادامه گفت: ترازوهای مردود پس از رفع نقص، مجدداً مورد آزمون قرار گرفتند و آن دسته از واحدهای صنفی که علیرغم تذکرات استاندارد همچنان بر استفاده از ترازوی مردود خود اصرار داشتند، به مراجع قضایی معرفی شدند.

دبیر شورای استاندارد گلستان در پایان با بیان این مطلب که هدف از این بازرسی ها، تامین حقوق مصرف کنندگان و پیشگیری از کم فروشی است؛ از شهروندان تقاضا کرد هنگام خرید از واحدهای صنفی به برچسب استاندارد که روی ترازوهای آنان الصاق شده توجه و در صورت مشاهده ترازوی بدون تأییدیه استاندارد، موضوع را از طریق سامانه پیامکی ۳۰۰۰۱۵۱۷ به استاندارد گزارش کنند.

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۱:۳۰

۲۷ فروردین ۱۳۹۹

کد خبر :

73301

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک