سنت‌های مسلمانان مالزی در ماه مبارک رمضانترکمن نیوز:  مسلمانان مالزی که اکثریت جمعیت این کشور آسیایی را تشکیل می دهند برای ماه  رمضان و عید فطر سنگ تمام می گذارند.

آغاز ماه مبارک رمضان در مالزی همچون دیگر کشورهای اسلامی همراه با آداب و سنت‌های خاصی است. تاثیر حضور اقوام مختلف چینی و هندی در این کشور با فرهنگ، تمدن و سنت‌های خاص باعث جلوه‌گری بیشتر ماه رمضان به عنوان یک سنت اسلامی – مالایی شده است.

سنت های ماه مبارک رمضان
ماه مبارک رمضان در مالزی «بولان پوآسا» نامیده می شود و برای کسانی که به آب و هوای گرم و مرطوب این کشور عادت ندارند، روزه داری می تواند تا اندازه ای دشوار باشند. اما تجربه ماه رمضان در مالزی یژگی های خاص خودش را نیز دارد.

نخستین روز ماه رمضان در بسیاری از ایالت های این کشور مانند ملاکا، جوهور و کداش تعطیل رسمی می باشد. اغلب ادارات دولتی این کشور دستکم روزی یک ساعت به احترام فرا رسیدن ماه مبارک رمضان زودتر تعطیل می شوند. در خیابان ها در ساعات منتهی به افطار کمتر اتومبیل به چشم می خورند زیرا مردم سعی می کنند پیش از افطار خودشان را به منزل برسانند.

مساجد از یک ساعت پیش از اذان صبح به تکاپو می‌افتند. با پخش صوت تلاوت قرآن کریم و زمزمه‌هایی به زبان مالایی، بعید است کسی سحر خواب بماند.

کانال‌های تلویزیونی هم فعال‌اند. برنامه‌های متنوع از مصاحبه و میزگرد تا معرفی اماکن اسلامی درست مثل ایران.

زمان افطار هم دقیقا همینطور برنامه‌های ویژه مسلمانان جای دیگر برنامه‌های تلویزیونی را می‌گیرد.

افطاری و شام هم در کلیه مساجد برقرار است و البته رایگان. اول افطار و بعد خیل عظیم نمازگزاران برای ادای نماز مغرب و حالا نوبت شام است که همیشه پلو با خورشت است؛در این میان استقبال خارجی‌ها به خصوص دانشجویان هم دیدنی است .

یکی از روش های منحصر به فرد اندونزیایی ها برای آغاز رمضان، ترقه بازی و آتش بازی کودکان در خیابان ها است که به یک فرهنگ یا عادت ساده تبدیل شده که معمولا در تعطیلات عید در اندونزی دیده می شود. و آنها به این شیوه به استقبال این ماه مبارک می روند.

فرهنگ های منحصر به فرد دیگری نیز در میان مسلمانان اندونزیایی به چشم می خورند.

برای مثال در بالی و جاوای غربی، سنت خاص «غذا خوردن در کنار همدیگر و عذرخواهی از اشتباهات گذشته عزیزان» به چشم می خورد. این سنت مشهور را در بسیاری از مناطق اندونزی می توانید پیدا کنید. سنت دیگر دیدار از عزیزان از دست رفته است که به آن «زیارت» می گویند تا نه تنها این افراد را به خاطر بسپارند بلکه یادآوری از زندگی پس از مرگ باشد.

یک سنت دیگر که بسیاری از مردم از آن پیروی می کنند «نگابورات» یا «بازارگردی در رمضان» است که در آن مردم قبل از افطار به بازارهای رمضان سرمی زنند و خوراکی های مخصوص این ماه را خریداری می کنند که به ویژه در جاکارتا پایتخت این کشور برپا شده و ردیف غرفه های غذایی با غذاهای سنتی، نوشیدنی های شیرین و بهترین غذاهای مخصوص افطار دیده می شوند.

غذاهای محبوب مالزیایی ها در رمضان
یکی از غذاهای محبوب ملسمانان مالزی در ماه رمضان نوعی فرنی پخته شده از برنج و گوشت است که با آب نارگیل ، ادویه و دیگر گیاهان معطر طعم دار شده و اسم آن «بوبور لامبوک» است. سنت پخت این غذای سنتی را بیش از همه «مسجد کامپونگ » رعایت کرده و در تمام ایام رمضان، به صورت نذری، مقدار زیادی از این غذای سنتی توسط مسئولین مسجد و مردم پخته شده و میان همگان پخش می شود. آشپزهای مسجد از ساعت ۸ صبح تا ۴ عصر مشغول تهیه مواد اولیه این پوره برنج شده و از حدود ساعت ۵ عصر آن را مانند زولبیا و بامیه ایرانیان پخته و پس از به جای آوردن نماز عصر در مسجد، بین مردم پخش می کنند.

بازارهای رمضان
یکی دیگر از جاذبه های ماه مبارک رمضان در مالزی بازارهای محلی هستند که ویژه ماه رمضان هستند و می توان تقریبا در همه جای این کشور آنها را به سادگی پیدا کرد. بازارهایی پر از خوراکی های لذیذ و غذاهای سنتی مالزیایی. همچنین در کنار این بازارها اکثر فروشگاه های زنجیره ای و بزرگ تا سحرگاهان باز بوده و مشغول پذیرایی از مردم روزه داری هستند که به دلیل روزه داری و شدت هوای گرم و حاره ای حاکم بر مالزی ترجیح می دهند خریدهای خود را شب هنگام انجام دهند.

پخش موسیقی های مذهبی شاد ساخته شده ویژه ماه مبارک رمضان در رادیو، تلویزیون و سرتاسر کوچه و بازار ادامه دارد.

از دیگر سنت های مردم مالزی در ماه مبارک رمضان می توان به خانه تکانی و عوض کردن دکوراسیون منازل و آراستن آنها با نور لامپ ها و شمع های رنگی اشاره کرد که نوعی فضای عید را برای مردم و روزه دارن تداعی می کند.

در تمام طول ماه می توان فضای جشن را حس کرد. مراکز خرید عمده ، به ویژه در کوالالامپور و سلانگور ، با شکوه و با محوریت عید به شیوه های خلاقانه تزئین شده اند.

مناطق مهم خرید عید در نزدیکی جالان توآنکو عبدالرحمان و مسجد جالان هندی در کوالالامپور هستند.

ترانه های محلی عید را می توان در حال پخش از رادیو و در مراکز خرید شنید ، و بر روحیه جشن می افزاید. شب ها مساجد مملو از اقشار مختلف مسلمانان هستند که برای اقامه نماز تراویح جمع شده اند.

پس از پایان هر نماز، یک شام کوچک به نام «موره» توسط داوطلبان در مجتمع مسجد تهیه می شود. حس رفاقت آشکار است زیرا همه در کنار هم نشسته اند و غذا را به اشتراک می گذارند. خانه ها با چراغ های چشمک زن و یا لامپ های سنتی پارافینی ساخته شده از قوطی های قلع یا چوب های بامبو تزئین شده اند ، شب های ماه رمضان کودکان با جرقه آتش بازی می کنند که یک رسم رایج است.

عید فطر (هاری رایا پوسا)

عید فطر در مالزی «هاری رایا پوسا» نامیده می شود. و اشاره دارد به این مسئله که بزرگراه هاری رایا در این روز از شمال گرفته تا جنوب دچار ترافیک شدیدی می شود.

غذاهای سنتی عید

روز قبل از عید اغلب شلوغ ترین زمان برای افراد است. آن ها تمام روز را صرف تهیه غذاهای سنتی می کنند.

کیک برنج «کتوپات» (که در برگ نارگیل بافته شده گذاشته می شود)، «رنجنگ» (یک غذای تند و معطر از گوشت، خمیر چیلی، شیر نارگیل، نارگیل و ادویه جات ترش و سس بادام زمینی تهیه شده)،  «لمانگ» (برنجی کته که با شیر نارگیل در چوب های بامبو توخالی آغشه به برگ موز قرار گرفته) و همچنین کلوچه های رنگارنگ به سلیقه های مختلف سنتی و مدرن در کوزه ها گذاشته می شوند.

فضای شادمانی که در تمام ماه رمضان احساس می شود در روز اول عید فطر به اوج خود می رسد. مالزیایی ها با لباس های سنتی رنگی در شهر می آیند که لباس مردان «باجو ملایو» و لباس زنان «باجو کورونگ» نامیده می شود. آنها قبل از عزیمت به مسجد برای اقامه نماز عید ، روز را با طلب بخشش از اعضای خانواده آغاز می کنند. آنها بعد از نماز ، قبل از بازدید از دوستان و نزدیکان ، به دیدار مزار عزیزان می روند.

سنت درهای باز در مالزی

مالزیایی ها عید سعید فطر را نه تنها برای یک روز بلکه یک ماه کامل جشن می گیرند.  مالزیایی ها از این ماه به عنوان فرصتی برای تقویت روابط شخصی و دیدار با همه دوستان و نزدیکان خود استفاده می کنند و صدقه می دهند.

بی نظیر ترین سنت عید در مالزی سنت دیرینه «درهای باز خانه» است که تقریبا در هر اقامتگاه برگزار می شود.

 خانه برای همه میهمانان – بدون در نظر گرفتن وضعیت اجتماعی ، مذهب و نژاد – باز است و همه می توانند از غذاهای خوب و اوقات خوش لذت ببرند.

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۴:۱۳

۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۹

کد خبر :

74074

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک