برج‌ جهانی قابوس با پهباد کشاورزی سم پاشی می شودگنبدکاووستورکمن نیوز:  مدیر پایگاه برج جهانی قابوس گفت: برای جلوگیری از رویش گیاهان، بنای برج در دو مرحله به وسیله پهباد کشاورزی سمپاشی می‌شود.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  عبدالمجید نورتقانی امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بعد از سیل اواخر اسفند ۹۷ نگرانی های فراوانی در زمینه خسارات سیل به این برج مطرح شد که با تخصیص اعتبار نخستین اقدامات در بحث سلامت سازه ها و نصب داربست و پایش دقیق این اثر خواهد بود.

وی افزود: قبل از سیل پی بنا به فاصله دو متر بالاتر از سطح آب‌های زیرزمینی بود که بارش‌ها و وقوع سیل سبب شده تا پی بنا اکنون در آب‌های سطحی قرار گیرد.

نورتقانی ادامه داد: سیل به دو نوع مستقیم و غیرمستقیم به بنا آسیب وارد کرده است، به طوری که تراز آب های سطحی ۲ متر تغییر کرده و عملا پی بنا به زیر آب رفته است و بخشی از خسارت هم مربوط به محوطه بناست.

مدیر پایگاه برج جهانی قابوس گفت: طرح جامع بنا با همکاری دانشگاه شهید بهشتی تهیه و پژوهشی در سه ‌محور در بنای برج جهانی قابوس انجام می‌شود.

نورتقانی در خاتمه افزود: سم‌پاشی گنبدقابوس با پهباد کشاورزی برای از بین بردن بوته ها و گیاهان خودرو مانند: خارشتر، هندوانه ابوجهل، اسپند و به خصوص سلمه تره است که بیشترین نوع گیاهان هرز موجود در بالای برج نیز از همین گونه است.

گزارش از: یاشار نیازی

پایگاه خبری و تحلیلی تورکمن نیوز

http://turkmensnews.com/

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۱:۲۹

۳۰ تیر ۱۳۹۸

کد خبر :

57902

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک