سفر گردشگران خارجی به گلستان 113 درصد افزایش یافتاخبار استانی- ترکمن نیوز- مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان گفت: ۲ هزار و ۹۸۶ گردشگر خارجی در ۶ ماهه نخست امسال به این استان سفر کردند که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۱۱۳ درصد رشد را نشان می دهد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، ابراهیم کریمی اظهار داشت: بیشترین گردشگران خارجی از کشورهای اروپایی و عربی به گلستان سفر کردند و در هتل ها و اقامتگاه های بوم گردی ساکن شدند.
وی افزود: بیشترین بازدید توریست های خارجی از مناطق گردشگری علی آباد، گنبدکاووس و گرگان بوده است.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان گفت: وجود بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ جاذبه طبیعی و تاریخی، فضای خوبی در استان برای جذب گردشگر فراهم کرده است.
کریمی افزود: ورود گردشگران خارجی به لحاظ اهمیت صنعت گردشگری در رشد شاخص های کلان اقتصادی بویژه در زمینه اشتغالزایی و توسعه فرهنگی و اجتماعی در ابعاد منطقه ای و ملی استان گلستان سهم به سزایی داشته است.
وی افزود: در سال های اخیر اقامتگاه های بوم گردی طرفداران بسیاری پیدا کرده، زیرا تجربه زندگی در منطقه بومی می تواند جالب و هیجان انگیز باشد.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان ادامه داد: با هدف افزایش ظرفیت اقامتی در استان تمهیدات لازم با صدور مجوزهای بوم گردی، مجتمع های رفاهی و خدماتی و ساماندهی خانه مسافر توسط این اداره کل اتخاذ شده است.
کریمی اظهار داشت: هم اینک ۳۱ اقامتگاه بوم گردی و سنتی در گلستان فعال است و ۳۵ اقامتگاه بوم گردی دیگر در مناطق مختلف استان آماده افتتاح است که در زمان مناسب به بهره برداری خواهد رسید.
وی تاکید کرد: اقامتگاه های بوم گردی با استقبال چشمگیر گردشگران داخلی و خارجی مواجه شده است.
به گزارش ایرنا استان مرزی گلستان در شمال ایران با برخورداری از آثار تاریخی و فرهنگی و جاذبه های طبیعی بسیار از جمله جنگل، دریا، دشت و کشتزارهای سبز و طلایی، رنگین کمانی از زیبایی ها است.
استان گردشگر پذیر گلستان یک میلیون و ۸۶۹ هزار نفر جمعیت دارد که از اقوام و مذاهب مختلف با آداب و رسوم و صنایع دستی خاص هستند.

لینک عضویت کانال تلگرام

https://tlgrm.in/ITNAnews

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۰:۱۳

۰۹ مهر ۱۳۹۷

کد خبر :

36586

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک