سفرهای رسمی مقامات ایران و ترکمنستان عامل اصلی روابط در حال توسعه دو کشور استبین الملل-ترکمن نیوز-  مراسم گرامیداشت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران در محل ساختمان سفارت ایران در عشق‏‌آباد با حضور ده‌ها سفیر و دیپلمات‌ خارجی مقیم این کشور برگزار شد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌های ایران؛شید مرداف، معاون رئیس کابینه وزرا و وزیر امور خارجه ترکمنستان در مراسمی که به مناسبت چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی برگزار شد، طی سخنانی با بیان این‌که جناب آقای «قربانقلی بردی‌محمداف» رئیس جمهور ترکمنستان امروز وقتی‌که اینجانب را برای حضور در این جشن اعزام کردند از من خواستند که به نمایندگی از ایشان به کلیه ایرانیان مقیم ترکمنستان و همچنین به کلیه ملت ایران، به این مناسبت موفقیت و آبادانی و رفاه آرزو کنم.

مراسم گرامیداشت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران در محل ساختمان سفارت ایران در عشق‏‌آباد

در این مراسم بر این نکته تاکید شد که سطح گفت‌وگوی سیاسی بین کشور ترکمنستان و جمهوری اسلامی ایران بالا است و رفت و آمد و سفرهای رسمی متقابل سران و ارتباط صمیمی سران و مقامات دو کشور عامل اصلی روابط در حال توسعه روابط همه جانبه به خصوص روابط سیاسی است. در فوریه ماه سال گذشته میلادی حسن روحانی، رئیس جمهور اسلامی ایران به عشق‌آباد سفر رسمی انجام داد که در جریان این سفر مذاکرات در سطح بالا دوجانبه و هیأت همراه انجام شد و در نتیجه آنها بسته اسناد همکاری در عرصه‌های مختلف امضا شد.

همچنین اعلام شد که ترکمنستان و جمهوری اسلامی ایران روابط و همکاری فعال فرهنگی و انسانی دارند و این تعاملات مبتنی بر اشتراکات فراوان تاریخی، فرهنگی و سنتی است و در این زمینه در سال جاری میلادی در نظر است چندین جلسه و همایش درباره مشاهیر مشترک ادبی، فرهنگی، علمی به صورت مشترک برنامه‌ریزی و برگزار شود./ایسنا

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۵:۴۷

۲۳ بهمن ۱۳۹۷

کد خبر :

45412

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک