سرنوشت سردار آزمون,خداحافظی از تیم ملیگزارش ویژه- ترکمن نیوز-  تارنمای تابناک ورزشی در گزارشی به موضوع خداحافظی سردار آزمون از تیم ملی فوتبال و موضع کارلوس کی روش در مورد این تصمیم پرداخت.

در گزارش آمده است: بازیکنان خداحافظی کرده در دوران کی روش هیچ شانسی برای بازگشت به تیم ملی نداشتند و خیلی زود تبعات تصمیم‌شان را ‌دیدند.
تصمیمات کی‌روش در سال‌های ابتدایی حاشیه‌های زیادی داشت اما به مرور توسط افکار عمومی پذیرفته شد. بعد از خداحافظی آزمون، تصور می‌شد با او هم برخورد مشابهی صورت بگیرد اما …
چه تفاوت‌هایی بین سردار آزمون و مهدی رحمتی باعث شده کی‌روش موضع متفاوتی نسبت به تصمیم غیرمنطقی آن‌ها بگیرد و برخلاف گلر استقلال مهاجمش را برای همیشه کنار نگذارد؟
کنار گذاشتن رحمتی، برنگرداندن کریمی و روی خوش نشان ندادن به بازگشت مجتبی جباری خداحافظی از تیم ملی را به یک قبح تبدیل کرده بود.
بازیکنان خداحافظی کرده هیچ شانسی برای بازگشت نداشتند و خیلی زود تبعات تصمیم‌شان را می‌دیدند. تصمیمات کی‌روش در سال‌های ابتدایی حاشیه‌های زیادی داشت اما به مرور توسط افکار عمومی پذیرفته شد.
بعد از خداحافظی آزمون، تصور می‌شد با او هم برخورد مشابهی صورت بگیرد اما کی‌روش بر خلاف همه موارد قبلی، آزمون را به بازگشت دعوت کرده است.
این بار تصمیم جدید کی‌روش باعث انتقادات زیادی شده است. برخورد متفاوت با یک سناریوی مشابه که یک بازیکن را برای همیشه از تیم ملی کنار گذاشت و به نفر دوم فرصت بازگشت داد.
دلایل کی‌روش برای برخورد متفاوت با آزمون چه بود؟ چقدر این برخورد متفاوت می‌تواند قابل پذیرش باشد؟
خداحافظی هماهنگ شده!
نامه خداحافظی مهدی رحمتی یا خداحافظی ناگهانی علی کریمی، کی‌روش را هم به اندازه بقیه غافلگیر کرد. بازیکنانی که قرار بود بخشی از تیم او در مسابقه بعدی باشند و بدون هیچ اعلام قبلی کنار کشیدند.
سردار آزمون ادعا کرده قبل از خداحافظی با کی‌روش مشورت کرده و شرایط را به او توضیح داده است. یک خداحافظی هماهنگ شده برای مربی که از غافلگیر شدن خوشش نمی‌آید و دوست ندارد بازیکنانش دست بالا را نسبت به او داشته باشند.
سن و سال
رحمتی، کریمی، عقیلی و جباری موقع خداحافظی بالای سی سال داشتند و کی‌روش، خودش باید به مرور بازیکنان جدیدی را جانشین آن‌ها می‌کرد. خداحافظی‌شان، فقط جلو انداختن این پروسه برای چند سال بود. سردار آزمون اما تازه ۲۳ ساله است و یک دهه حداقل برای بازی کردن در تیم ملی جا دارد. فرصتی که کی‌روش، نمی‌خواهد از دست برود.
موضع قدرت
زمان خداحافظی رحمتی از تیم ملی او جانشینی نداشت و تقریبا همه مطمئن بودند این موضوع موقتی است. رحمتی، در موضع قدرت قرار داشت و کی‌روش، از موضع ضعف مجبور بود با بدون جانشین‌ترین بازیکن تیمش کنار بیاید.
اتفاقی که نیفتاد و او رحمتی را برای همیشه کنار گذاشت. به نوشته سایت برنامه نود در حال حاضر اما آزمون، جانشین‌های زیادی در تیم ملی دارد و مهاجمان بزرگی می‌توانند جایش را پر کنند.
حتی خیلی‌ها از خداحافظی آزمون و دیدن قدوس در ترکیب اصلی یا رضایی و علیپور در لیست تیم ملی استقبال کرده‌اند. با این شرایط، کسی کی‌روش را به برخورد از موضع ضعف متهم نخواهد کرد.
برخوردی نبود
داستان رحمتی و کی‌روش قبل از خداحافظی او آغاز شده بود. رحمتی در بازی ایران و ازبکستان در خروج اشتباه کرد و کی‌روش حسابی از دست او عصبانی شد.
حتی بحث برخورد لفظی کی‌روش با رحمتی هم مطرح شد. با این حال، آزمون همیشه بازیکن محبوب کی‌روش بوده است.
حتی زمانی که اوج انتقادات از آزمون مطرح می‌شد و عملکرد خوبی نداشت، کی‌روش از مهاجم نوک تیم ملی حمایت کرد و یک دقیقه هم قوچان‌نژاد فرصت بازی نداد. با این تفاسیر می‌توان آزمون را یکی از محبوب‌ترین چهره‌های کی‌روش در تیم تحت نظرش دانست.
دشمن مشترک
دلیل خداحافظی رحمتی از تیم ملی، مشکلات او با کی‌روش و کاپیتانش جواد نکونام بود. در مورد آزمون اما به نظر می‌رسد او و کی‌روش دشمن مشترکی دارند. آزمون هیچوقت از کی‌روش گله نکرده و بخاطر فشار افکار عمومی و به صورت خاص شبکه‌های اجتماعی این تصمیم را گرفته است.
دقیقا همان فضایی که کی‌روش بارها بخاطر هشتگ زدن و فشار آوردن برای بهم زدن برنامه‌های تیم ملی از آن انتقاد کرده است. به نظر می‌رسد کی‌روش و آزمون، حداقل در این مورد با دشمن مشترکی می‌جنگند.

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۹:۵۰

۲۸ تیر ۱۳۹۷

کد خبر :

28208

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک