سرما و برف با هم به پیشواز یلدای گلستان می روندهواشناسی-گلستان–  بر اساس داده های سازمان هواشناسی؛ سرما و برف پیش از زمستان به گلستان آمده و یلدای مردم استان را خاطره انگیز خواهند کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن های ایران،  مدیرکل هواشناسی گلستان با ارسال نامه ای به اعضای شورای مدیریت بحران و دستگاههای اجرایی استان نسبت به تبعات کاهش دما، بارش برف، مواج شدن دریا و اختلال در تردد جاده های منطقه طی روزهای آخر پائیز ۹۷ هشدار داد.
در این نامه که تصویری از آن در اختیار خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز گلستان قرار گرفت، آمده است: بر اساس نقشه های پیش یابی هواشناسی از روز سه شنبه ۲۷ آذر ۹۷ با نفوذ سامانه سرد بارشی به استان کاهش دما تا ۱۰ درجه سانتی گراد رخ خواهد داد.
بر این اساس وزش باد شدید، بارندگی و مواج شدن دریای خزر دست کم تا چهارشنبه به فعالیت خود در استان گلستان ادامه خواهد داد.
همچنین طی این مدت به دلیل سرمای شدید و ریزش برف در نواحی کوهستانی گلستان توام با مه غلیظ و کاهش دید اختلال در تردد جاده ای را شاهد خواهیم بود.
هرچند در گزارش هواشناسی به وضعیت جوی دو روز پایانی هفته جاری اشاره ای نشده است اما با در نظر گرفتن داده های ارائه شده به نظر می رسد سرما و برف به پیشواز شب یلدا خواهند رفت بر این اساس مردم گلستان زمستان واقعی را از همان ساعات انتهای پائیز تجربه خواهند کرد.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۰:۵۲

۲۶ آذر ۱۳۹۷

کد خبر :

42051

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک