سرما بیش ار 6میلیارد تومان خسارت به باغات آزادشهر وارد کرداخبار کشاورزی -ترکمن نیوز- مدیر جهادکشاورزی شهرستان آزادشهر گفت: سرمازدگی انتهای فروردین‌ماه امسال، بیش از ۶ میلیارد تومان خسارت در باغات شهرستان آزادشهر به بار آورده است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران سیدعبدالله حسینی صبح امروز با اشاره به سرمای روزهای پایانی فرودین ماه به خصوص در مناطق کوهستانی شهرستان اظهار داشت: براساس برآوردهای اولیه، خسارت در سطح ۲۸۷ هکتار از باغات گیلاس، آلبالو، سیب، گلابی و گردو در روستاهای کاشیدار، سیب‌چال، وامنان، نراب و خوش‌ییلاق در بخش چشمه‌ساران شهرستان وارد شده و ۴۹۸ تن محصول را دچار خسارت کرده است.

وی افزود: با توجه به سطح خسارت و وضعیت معیشتی منطقه، تسریع در کمک‌های مالی دولت، مهم‌ترین خواسته‌ خسارت‌دیدگان این شهرستان است.

مدیر جهادکشاورزی شهرستان آزادشهر تصریح کرد: کارشناسان کشاورزی مرکز فارسیان با همکاری دهیاران روستاها در حال ارزیابی دقیق خسارات وارده و تنظیم گزارش نهایی هستند.

حسینی همچنین اظهار کرد: تامین آب اراضی کشاورزی روستای تیل آباد با اعتبار ۵ میلیارد تومان و سطح ۳۰۰ هکتار آغاز شده و طرح تامین و انتقال آب به محل زیارتگاه آق امام که چندین سال در حال پیگیری بود با در اختیار قرار دادن ۶ هکتار, در سال جاری محقق خواهد شد.

وی یادآور شد: ۱۰۹ هکتار از اراضی شهرستان با اعتبار یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان به سیستم آبیاری تحت فشار مجهز شد و همچنین لوله گذاری برای انتقال آب, در راستای صرفه‌جویی آب, به طول ۱۶ کیلومتر با اعتبار یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان اجرا شد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آزادشهر گفت: در شهرستان آزادشهر, ۳۰ هزار هکتار اراضی باغی و زراعی با تولید بیش از ۱۹۰ هزار تن محصولات و ۷۶ هزار راس دام سبک و سنگین با تولید ۱۱۰ تن محصولات وجود دارد که در مجموع ۳۰۰ هزار تن محصول زراعی, باغی و دامی در سال در این شهرستان تولید می‌شود./ایرنا

لینک عضویت در کانال تلگرامی

https://t.me/ITNAnews

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۱:۵۲

۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۷

کد خبر :

17123

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک