سرمایه گذاری 20 هزار میلیارد ریالی برای احداث آب شیرین کن هااخبار استانی- ترکمن نیوز- وزیر نیرو گفت: دولت با سرمایه گذاری ۲۰ هزار میلیارد ریالی ، آب های شور و غیرقابل استفاده را شیرین و برای مصرف شرب ساکنین مناطق مرزی و دیگر نقاط آماده می کند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، رضا اردکانیان در آیین افتتاح تأسیسات آب‌شیرین‌کن شهرهای بندرترکمن و گمیشان و هفت روستای منطقه اظهار کرد: استان گلستان از جمله استان هایی است که تعداد قابل توجهی از طرح‌های عمرانی در بخش آب و فاضلاب و برق در این روستا که۱۱۱ پروژه بزرگ با اعتباری بیش از ۸ هزار میلیارد تومان را شامل می‌شود در نظر گرفته شده و از این میزان تاکنون بیش از یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان هزینه شده است.

وی به بهره برداری از طرح آب شیرین کن در گلستان اشاره کرد و گفت: این طرح با سرمایه گذاری بیش از ۳۰۰ میلیارد ریالی بخش خصوصی ساخته و اجرا شد که بهره برداری از آن مشکل کمبود آب شهرهای بندرترکمن و گمیشان را برطرف می کند.

اردکانیان با اشاره به اینک در آستانه برگزاری جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب در نظر داریم ۴۰ طرح بزرگ را به ثمر برسانیم که پروژه آب شیرین کن ششمین طرح است، یادآور شد: توسعه طرح‌های اولویت‌دار جزو برنامه‌های وزارت نیرو است و در حال حاضر احداث آب شیرین کن در سیمین‌شهر و ۵۳ روستا که ۱۷ هزار مشترک با ظرفیت بیش از ۷ هزار مترمکعب در روز را تحت پوشش قرار می‌دهد را می‌توانیم به عنوان اولین اقدام اعلام کنیم.

اردکانیان به آغاز زهکشی ۱۲ هزار هکتار از اراضی شوره زار شمال استان اشاره کرد و افزود: تامین کامل اعتبار این طرح و اجرای به موقع آن می تواند زمینه ساز شکوفایی اقتصادی و رونق بیشتر در بخش کشاورزی و زراعی شمال گلستان شود.

تاسیسات آب شیرین کن بندرترکمن با ظرفیت تصفیه روزانه ۱۰ هزار مترمکعب آب لب شور وارد مدار بهره‌برداری شد.

 

لینک عضویت کانال تلگرام

https://t.me/ITNAnews

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۵:۴۰

۱۱ مرداد ۱۳۹۷

کد خبر :

30584

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک