سرمایه گذاری 1800 میلیارد تومانی بخش خصوصی در گنبدکاووساخبار گنبد کاووس– ترکمن نیوز- فرماندار ویژه شهرستان گنبدکاووس با اشاره به اینکه در راستای توسعه روستایی در مناطق محروم ,سرمایه‌گذاری های زیادی در گنبدکاووس انجام شده، گفت: در یک‌سال گذشته, یک‌هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان توسط بخش خصوصی سرمایه‌گذاری شده است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، به نقل از تسنیم، عبدالقدیر کریمی در همایش تعاون و توسعه روستایی اظهار داشت: در روستای دوزالوم بخش داشلی‌برون گنبدکاووس پروژه خشک و بسته‌بندی میوه ارگانیک با اشتغالزایی ۱۵۰ نفر از دختران و زنان این روستا و روستاهای اطراف به بهره برداری رسیده که به کشورهای اروپایی صادر می‌شود و آقای احراری سرمایه‌گذار, در هفته آینده جایزه مرتبط با فعالیت خود را در ژنو دریافت خواهد کرد.

وی افزود: یکی دیگر از فعالیت‌های این سرمایه‌گذار, تامین و تولید آب و برق ۱۵ روستای بخش داشلی‌برون است که با توجه به پروژه خلاق و نو وی قرار است این پروژه در استان خوزستان و سیستان و بلوچستان نیز اجرا شود.

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان گنبدکاووس تصریح کرد: تاکید ما بر پروژه‌هایی است که سبب توسعه روستایی و اشتغال پایدار است و ویژه بر پروژه‌های دانش‌بینان تاکید فراوان داریم و حمایت خواهیم کرد.

وی با اشاره به تصویب منطقه آزاد تجاری اینچه برون تاکید کرد: امید داریم در ۵ سال آینده پروژه ها و سرمایه‌گذاری‌های زیادی در منطقه محروم داشلی‌برون با توجه به تصویب منطقه آزاد تجاری اینچه برون انجام شود.

کریمی گفت: در یک‌سال گذشته, یک‌هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان توسط بخش خصوصی سرمایه‌گذاری شده و در حال حاضر نیز حدود ۵۰۰ میلیارد سرمایه‌گذاری پیشنهادی در شهرستان گنبدکاووس وجود دارد که مراحل نهایی خود را سپری می‌کند.

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان گنبدکاووس به جذب حدود ۳ برابری اعتبارات دولتی استان در گنبدکاووس تاکید کرد و اظهار کرد: گنبدکاووس ظرفیت سرمایه‌گذاری‌های زیادی در حوزه‌های مختلف را دارد و برای ارتقای شاخص‌های توسعه شهرستان, نیاز به همکاری و توجه ویژه مسئولان استانی داریم و تقاضا داریم تا تخصیص اعتبارات بیشتر و فرصت اعطای تسهیلات جدید فراهم شود.

وی ادامه داد: با توجه به افزایش ۱۶۸ درصدی اعتبارات هفته دولت امسال نسبت به سال گذشته و افزایش تعداد پروژه‌ها, این رشد نشان از حرکت رو به جلوی شهرستان دارد که به رغم مشکلات اقتصادی موجود, دولت و نظام جمهوری اسلامی, توانستیم چنین فرصت‌هایی را در شهرستان ایجاد کنیم.

گردآوری: گروه خبری ترکمن نیوز

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۸:۵۳

۱۳ شهریور ۱۳۹۷

کد خبر :

34734

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک