سرمایه گذاری یکهزار میلیارد تومانی بخش خصوصی در گنبدکاووساخبار گنبد کاووس– ترکمن نیوز- معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان گنبدکاووس گفت: از یکهزارو ۸۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری بخش خصوصی در استان گلستان، یکهزار میلیارد تومان در گنبدکاووس است.
به گزارش پایگاه خبری وتحلیلی ترکمن های ایران، عبدالقدیر کریمی در بین نمازگزاران جمعه اظهار داشت: در مسیر جاده نفت حدود ۵۰۰ میلیارد تومان توسط بخش خصوصی سرمایه گذاری شده که اشتغال خوبی برای جوانان منطقه و شهرستان گنبدکاووس ایجاد خواهد شد.
وی افزود: سرمایه گذاری ۳ میلیون قطعه ای مرغ تخم گذار و تخم مادر با اعتبار ۳۰۰ میلیارد تومان، ایجاد گلخانه با سرمایه گذاری ۱۲۰ میلیارد تومان و تولید اسید هومیک و تولید کود ارگانیک با اعتبار حدود ۸۰ میلیارد تومان از جمله سرمایه گذاری های بخش خصوصی در گنبدکاووس است.
معاون استاندار و فرماندار ویژه گنبدکاووس با اشاره به تولید اسید هیومیک به عنوان یک تولید منحصر به فرد تصریح کرد: این تولید، یک فرآورده منحصر به فرد است که در کشور، تنها در گنبدکاووس تولید می شود و به هر محصول اضافه شود، تولید آن را دو برابر خواهد کرد و از هفته آینده به بهره برداری می رسد.
وی یادآور شد: سرمایه گذاری هایی که در گنبدکاووس توسط بخش خصوصی انجام شده، قریب به ۳ هزار نفر را در شهرستان اشتغالزایی خواهد کرد و باعث رونق تولید و اشتغال در منطقه می شود.
کریمی ضمن تبریک و تهنیت هفته دولت و گرامیداشت شهیدان رجایی و باهنر، گفت:تعداد پروژه های امسال هفته دولت نسبت به سال گذشته ۱۲۰ درصد و میزان اعتبارات پروژه های هفته دولت امسال نسبت به سال گذشته ۱۶۸ درصد رشد داشته است.
وی تاکید کرد: سعی ما در پروژه های امسال بیشتر افتتاح و بهره برداری از آنها بوده و به همین جهت از ۵۱۹ پروژه عمرانی و اقتصادی هفته دولت شهرستان تنها ۲۸ پروژه قابل کلنگ زنی می باشد.
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان گنبدکاووس ادامه داد: امسال ۵۱۹ پروژه با اشتغالزایی۵۶۴ نفر و با اعتبار ۲۶۷ میلیارد تومان در هفته دولت افتتاح و کلنگ زنی می شود.

 

خبرنگار: سید علی کریمیان

لینک عضویت کانال تلگرام

https://tlgrm.in/ITNAnews

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۰:۱۴

۰۲ شهریور ۱۳۹۷

کد خبر :

33562

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک