سرمایه گذاری هزار میلیارد ریالی در بخش دامپروری مراوه تپهتورکمن نیوز:  نماینده مردم چهار شهرستان مینودشت، گالیکش، کلاله و مراوه تپه در مجلس شورای اسلامی گفت: یک واحد دامداری گاو شیری ۳۰۰۰ راسی با سرمایه گذاری هزار میلیارد ریال در شهرستان مرزی مراوه تپه احداث می شود.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛   شهرام کوسه غراوی شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این سرمایه گذاری توسط صندوق بازنشستگی کشور انجام می شود و با احداث این واحد دامداری، برای چند صد نفر بطور مستقیم و غیرمستقیم فرصت شغلی ایجاد می‌شود.

وی گفت: مقدمات موافقت احداث این واحد دامداری گاو شیری توسط صندوق بازنشستگی کشور با توجه به ظرفیت خوب مرتعی ، تولید علوفه و بخش کشاورزی شهرستان مراوه تپه، انجام شده و در روزهای آینده عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود.

کوسه غراوی ادامه داد: گلستان بویژه نواحی شرق آن ظرفیت بسیار خوبی برای پرورش دام دارد که علاوه بر ایجاد اشتغال، در رونق تولید و ایجاد درآمد برای مردم مناطق روستایی استان هم موثر خواهد بود.

وی تصریح کرد: گلستان در بخش های مختلف کشاورزی، گردشگری و صنعت نیز از ظرفیت های خوبی برخوردار است که تنها در سایه تعامل و همدلی بیشتر بین نمایندگان این استان در مجلس، استاندار و معاونین او، مدیران کل و ائمه جمعه و جماعات بالاخص نماینده ولی فقیه در استان می توان از آنها برای توسعه اقتصادی گلستان بهره برد.

نماینده مردم چهار شهرستان مینودشت، گالیکش، کلاله و مراوه تپه با تاکید برضرورت توسعه متوازن ۱۴ شهرستان گلستان، گفت: بخشی‌نگری آفت توسعه استان است که باید این نگاه در بین همه مدیران بالاخص مدیران ارشد استان و نمایندگان این استان در مجلس شورای اسلامی حذف شود.

کوسه غراوی به پروژه راه آهن گرگان – بجنورد – مشهد نیز اشاره کرد و افزود: اجرایی شدن این پروژه که مطالبه ۴۰ ساله مردم گلستان بالاخص نواحی شرق آن است هنوز در اول راه است و بایستی به عنوان یک زیرساخت مهم توسعه با جدیت ازسوی مدیران و نمایندگان استان پیگیری شود.

وی همچنین با اشاره به انتصاب استاندار جدید گلستان که فردی با تخصص اقتصاد است، اضافه کرد: امروز استان نیاز به عزم جدی برای توسعه دارد و دیگر نمی توان به روش آزمون و خطا پیش رفت و استاندار جدید با شناخت درستی که از مسائل اقتصادی دارد باید با بهره گیری و بسیج همه نیروها و امکانات برای جبران عقب ماندگی استان تلاش کند.

 

http://turkmensnews.com

منبع:irna.ir

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۴:۱۴

۱۹ مرداد ۱۳۹۸

کد خبر :

59345

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک