سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گلستان:

سرعت پرداخت تسهیلات اشتغالزایی به بنگاههای اقتصادی باید افزایش یابداخبار استانی- ترکمن نیوز- سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گلستان با تاکید بر اینکه باید سرعت کار پرداخت تسهیلات اشتغالزایی بنگاههای اقتصادی بیشتر شود، اظهار کرد: بخش سوم نظارت برنحوه پرداخت تسهیلات اشتغالزایی بزودی آغاز می شود.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، استانداری گلستان،دکتر محمدحسن پاسوار عصر امروز ۱۴ مرداد در نهمین کارگروه اشتغال استان گلستان،تصریح کرد: پنج دستگاه جهادکشاورزی، صنعت،معدن و تجارت، میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری، ورزش و جوانان و همچنین فنی و حرفه ای که بیشترین اشتغال را در بین دستگاهها دارند جهت جذب تسهیلات بیشتر خود سریع تر اقدام نمایند.

وی با اشاره به اینکه گلستان طبق آخرین آمار پرداخت تسهیلات همچنان رتبه پنجم کشور است، افزود: بانک ها جهت پرداخت تسهیلات کارگروه اشتغال تعجیل نمایند تا پیشرفت خوبی در این زمینه حاصل شود.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گلستان با بیان اینکه هیچ موضوعی برای دستگاههای اجرایی مهمتر از اشتغال نیست،خاطر نشان کرد: باید با کار کارشناسی و تقسیم کار درست تلاش کنیم تکانی جدی در عرصه اشتغال داشته باشیم.

دکتر پاسوار با اشاره به اهمیت شناسایی طرح های بزرگ در شهرستان ها ، گفت: فرمانداران و مدیران تنها به طرح های کوچک توجه نداشته باشند بلکه تلاش کنند از ظرفیت طرح های بزرگ نیز استفاده نمایند تا جایگاه استان در این زمینه ترقی نماید.

وی اجرای پروژه نیروگاه خورشیدی در شمال استان را مطلوب دانست و یاد آور شد: با جذب سرمایه گذار و پرداخت تسهیلات می توان در این زمینه اقدامات خوبی انجام داد.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گلستان ضمن قدردانی از بانک هایی که در راستای خدمات دولت و همسو با مردم حرکت می کنند، خاطر نشان کرد: استان گلستان در پرداخت تسهیلات روستایی به بنگاهها در رتبه پنجم قرار دارد.

دکتر پاسوار افزود:برخی طرح ها نظیر احداث نیروگاه های کوچک خورشیدی و زراعت چوب در رسته های سامانه اشتغال تعریف نشده که لازم است با همکاری دبیرخانه و تجمیع این موارد دستور ویژه آن را از وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی اخذ نماییم.

گردآوری: گروه خبری ترکمن نیوز

https://tlgrm.in/ITNAnews

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۱:۳۰

۱۴ مرداد ۱۳۹۷

کد خبر :

31243

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک