سردار آزمون به زنیت سنت پترزبورگ پیوستفوتبال-ترکمن نیوز-  آزمون که جدایی‌اش از روبین کازان محمتل بود، رسما به زنیت پیوست تا همچنان در لیگ روسیه بماند.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌های ایران؛به نقل بانک ورزش، سردار آزمون که قبل از آغاز فصل ۱۸-۲۰۱۷ بعد از دو سال و نیم حضور در روستوف روسیه مجددا به روبین کازان بازگشته بود، با درخشش در جام ملت‌های آسیا شایعه جدایی‌اش از این تیم نیز شنیده می‌شد که امشب این اتفاق افتاد و ستاره تیم ملی ایران به زنیت سن‌پترزبورگ پیوست.

آزمون که در هر پنج مسابقه جام ملت‌های آسیا در ترکیب تیم ملی ایران حضور داشت و با نمایش خوب خود ۴ گل به ثمر رساند، با پیشنهاداتی در نیم‌فصل مواجه شد که در نهایت مسؤولان روبین کازان با درخواست باشگاه سن‌پترزبورگ موافقت کردند و با مبلغی ۱۲ میلیون یورویی به جدایی مهاجم خود رضایت دادند.

باشگاه زنیت سن‌پترزبورگ با تایید انتقال سردار آزمون به این تیم در مطلبی نوشته است:

سراد آزمون در تاریخ یکم ژانویه ۱۹۹۵ در شهر گنبد کاووس ایران متولد شد. در ۱۵ سالگی به عضویت تیم سپاهان اصفهان درآمد و در لیگ برتر، سطح اول فوتبال ایران بازی کرد.
این مهاجم در دسامبر ۲۰۱۲ به «روبین کازان» نقل مکان کرد، جایی که او نیم‌فصل بازی کرد؛ در فوریه ۲۰۱۵، انتقال آزمون به روستوف نهایی شد؛ او در فصل ۲۰۱۵-۲۰۱۴ در مسابقات ملی شرکت کرد، اما فصل گذشته، با بازگشت قربان بردی‌اف به روبین کازان، به این تیم بازگشت.
سردار آزمون طی پنج و نیم فصل حضور در لیگ برتر روسیه، در ۱۵۴ مسابقه شرکت کرد که در جریان این بازی‌ها ۴۲ گل به ثمر رساند.
علاوه بر این، آزمون در تیم ملی ایران نیز ۴۶ بازی انجام داده و ۲۸ گل به ثمر رسانده است.
باشگاه زنیت سن‌پترزبورگ ضمن خوشامدگویی به سردار آزمون، برای او آرزوی موفقیت می‌کند.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۰:۰۴

۱۳ بهمن ۱۳۹۷

کد خبر :

44670

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک