سخنی دوستانه با اعضای شورای شهر گنبدکاووستورکمن نیوز: شورای شهر و روستا یکی از مردمی ترین نهادهای کشور می باشد که با رای مستقیم مردم انتخاب می شود و با کار و زندگی روزمره شهروندان سر و کار دارد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ گرچه شورای شهرتوسط نهادهای دولتی و حکومتی محدود شده اند و دستشان خیلی برای تصویب قوانین دگرگون کننده باز نیست ولی همان اختیارات اندک هم مردم و شهروندان را به سوی آنها می کشاند. همه خوب و بد آنها را بصورت مستقیم و غیر مستقیم می بینند. پس شائبه هایی که این مردمی بودن را خدشه دار می کند تن ندهند تمام کارها را در چارچوب قانون دنبال بکنند.

یکی ازاساسی ترین مشکلی که کشور با آن درگیر است بیکاری جوانان می باشد. دولت و حکومت و بخش خصوصی و عمومی این مشکل فراگیر و عمومی را نتوانسته اند به خوبی حل کنند. این مشکل نهادهای مردمی مانند شوراها را هم گرفتار کرده است چون همه از جانب جوانان بی کار تحت فشار هستند که یک کاری برای آنها بکنند. هیچ کور سویی هم ازآن طرف تونل دیده نمی شود که جوانان با چشم دوختن به آن مشکلات را تحمل کنند. بنابراین جوانان به راه حل های موردی مانند رجوع به نمایده مجلس و شورای شهر روی آورده اند. از آنجا که اشتغال کم و متقاضی فراوان می باشد جوانان هر طور شده می خواهند یک شغل مناسب و آبرومند برای خود دست و پا بکنند.

اعضای شورای شهر تا جایی که اختیار دارند شرایط استخدام را طوری فراهم کنند که همه بیکاران و متقاضیان را در بر بگیرد. یعنی شرایط برای همه مساوی ویکسان و عاری از فساد باشد. چون اعضای شورای شهر فقط نماینده نزدیکان و دوستان خود نیستند. آنها نماینده همه مردم ساکن شهر هستند. اخیراً در این خصوص در رسانه ها و فضای مجازی اخباری برای استخدام نزدیکان شوراها منتشر شده است اگرصحت داشته باشد بسیار نگران کننده است. اعتبار و آینده این نهاد مردمی را زایل خواهد کرد.شوراها باید دید استراتژیک و بلند مدت به حفظ نهاد خود داشته باشند و نهاد شوراها را بی جهت با این نوع کارهای تبعیض آمیز خراب نکنند. چون حفظ حرمت امام زاده با متولی آن است.

گرچه مشکلات انباشته ی کشوری مانند بیکاری و گرانی و تورم و… برای مردم و مخصوصاً برای جوانان بی کار و تازه ازدواج کرده کشنده است. ولی این دلیل نمی شود اعضای محترم شورای شهر خارج از قائده و قانون عمل بکنند چون همه ی مردم آنها را نماینده واقعی خود می دانند وتبعیض و بی عدالتی از جانب آنان را بر نمی تابند. رعایت این اصول مبارزه با فسادی است که در شهرداریها نهفته است اگر آنها دانسته یا ندانسته خود گرفتار فساد و فامیل بازی شوند جلو هیچ فسادی را نمی توانند بگیرند. گسترش فساد نیز مساوی با مرگ تدریجی همه ماست که به شدت از آن پرهیز کرد.

نوشته: امان محمد خوجملی

هدف " ترکمن نیوز " گسترش اطلاع رسانی است. لذا انتشار این مطلب به معنای تائید محتوای آن نیست
انتشار دهنده : Besya
تاریخ و زمان خبر

۹:۲۶

۰۶ خرداد ۱۳۹۸

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک