ترکمن نیوز
تاریخ : امروز شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷
ترکمن نیوز

akhoond tengli 300x225 - سخنان صریح آخوند تنگلی طانا بر ضرورت هوشیاری مردم در برابر تفکرات انحرافی در ترکمن صحرااجتماعی-ترکمن نیوز-  استاد عبدالرحمان آخوند تنگلی طانا گفت: بیگانگان و اجانب سرمایه گذاری بسیاری برای ترویج تفکرات انحرافی در جامعه ترکمن ها می کنند تا وحدت و مذهب ما را بگیرند لذا خانواده ها بکوشند تا فرزندان آنان جذب این تفکرات انحرافی بیگانگان نشوند.

به گزارش پایگاه خبری ترکمن های ایران، استاد عبدالرحمن آخوند تنگلی طانا که در پنجاهیمن مراسم فارغ التحصیلی طلاب در قره بلاغ سخنرانی می کرد با اشاره به عقاید صحیح مذهب حنفی و بیان ویژگی های موحد راستین افزود: از جانب بیگانگان تفکرات انحرافی وارد جامعه ترکمن ها شده است و این تفکرات وحدت و مذهب ما را نشانه رفته است.در این راستا سرمایه گذاری بسیاری از جانب بیگانگان شده است و خانواده ها آگاه باشند تا فرزندان خود را از آسیب این گروه ها در امان نگه دارند.
این عالم و محقق شاخص اهل سنت ترکمن تصریح کرد: آنهایی که ادعای توحیدی دارند، ادعای تبلیغی دارند و ادعای تقوا دارند در عقایدشان انحرافات بسیاری هست و باید هوشیار باشیم تا فرزندان ما از آنها تاثیر نپذیرند.
تنگلی طانان ادامه داد: این گروه های منحرف دعای بعد از نماز بدعت می دانند و یا صدقه دادن برای مرده را بدعت می دانند و یا جمع شدن مردم و دعا کردن را بدعت می دانند؛ واقعیت اینست که این ها درک نمی کنند و متاسفانه این افراد و گروه ها نا آگاه و منحرف در میان جامعه ما جسور شده اند و در منطقه فعالیت می کنند.آنها مزدوران بیگانگان هستند و برای پول دین و مذهب و ایمان خود را می فروشند، مردم منطقه ما باید غیرت داشته باشند و این افراد و گروههای منحرف را از میان ترکمن ها برانند و دور بکنند زیرا که مردم ما راه و روش دین و مذهب خود را می دانند و راه قدیم و اصیل مذهب حنفی برای ما کافی است.
این عالم اهل سنت تاکید کرد: این گروههای انحرافی می گویند که برای هر کاری فقط از قرآن دلیل بیاوریم در حالیکه در مذهب حنفی ما ادله چهارگانه داریم. قرآن ،حدیث ،قیاس و اجماع امت چهار منبع اصلی عقیده اهل سنت هستند.اینها تحت عنوان ادله اربعه مشهور هستند.هر کس که به این ادله اربعه اعتقاد نداشته باشد از مذهب ما خارج است .
وی خاطر نشان کرد:گروه های انحرافی متاسفانه جسورانه در منطقه ترکمن صحرا فعالیت می کنند و برای جذب جوانان ما برنامه ریزی می کنند و در فضای اینترنت که بلایی برای جامعه تبدیل شده است ،عقاید منحرف و ناصحیح خود را به ذهن جوانان ما تزریق می گردد تا آنان را جذب خود نمایند لذا بکوشیم فرزندان خود از این انحرافات دور نگه داریم و از لحاظ عقلی و نقلی به آنها آموزش بدهیم که چگونه موحد واقعی باشند.
.

نظراتنظر شما چيست ؟

- پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.

- پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.

- انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

آخرین خبر ها

هفته پایانی مسابقات قهرمانی اسبدوانی کورس پاییزه آق قلا برگزار شد...

انحصار قیمت‌گذاری بازار در اختیار خودروسازان/تضییع حقوق مردم...

وزیر نساجی ترکمنستان برکنار شد

آب دریای خزر فرصت مهم توسعه گلستان است...

اخلاق بزرگترین سرمایه ما است/ مدیران بی‌اثر با مسوولیت خداحافظی ک...

هفته قهرمانی کورس سوارکاری پاییزه آق قلا فردا برگزار می شود...

تمایل بانک توسعه اسلامی برای مشارکت در طرح ترانس‌خزر...

تکمیل مجموعه سوارکاری آق‌قلا به کمک‌های استانی و دولتی نیاز دارد...

قطع درخت و جان باختن یک نفر در گلستان...

بودجه استان گلستان در سال آینده باید افزایش یابد...

قرجه طیار به دلیل بی‌توجهی و بی‌احترامی به جایگاه نماینده مجلس، ش...

احداث سرعتگیر چاره «تقاطع‌های مرگ» گلستان نیست...

قبرستان گوگلی در انتظار رقبای وطنی تلگرام...

صف فروش دلار در کانال ۹ هزار تومان

نفی همزمان ترور و تبعیض

تاجیکستان و ترکمنستان در فهرست ناقضین آزادی‌های دینی...

بغض گنبد ترکید/گزارش والیبال لیگ برتر شهرداری گنبدکاووس و پیام خر...

قطری‌ها و سردار آزمون، اولین‌های آخرین اردوی تیم‌ملی...

“کعبه بوی بهشت میدهد” قصه بانوی فرمانداری که از منا ب...

۶۱ میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی در گنبدکاووس پرداخت شد/ ایجاد ...

شهروند،خبرنگار

تبلیغات

تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات

© کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به وب سایت "ترکمن نیوز" می باشد. کپی برداری از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است . مشاوره کسب و کار

بالا