سامانه جدید بارشی در راه گلستان اخبار هواشناسی- تورکمن نیوز معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی گلستان از ورود سامانه سرد و ناپایدار به استان خبرداد و گفت: ارتفاعات استان سفید پوش می‌شود؛ احتمال آبگرفتگی برخی از معابر عمومی وجود دارد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، محمدرضا رحمان نیا اظهار کرد: از صبح امروز، با ورود امواج اصلی سامانه سرد و ناپایدار به استان، در ابتدا وزش شدید باد در نیمه غربی با سرعت بین ۵۰ تا ۷۰ کیلومتر بر ساعت، و در نیمه شرقی ممکن است سرعت باد برای لحظاتی به بیش از ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت هم برسد.

وی افزود: به دنبال این روند بارش باران همراه با رعد و برق از غرب استان آغاز می‌شود.

رحمان نیا با بیان اینکه این روند تا صبح چهارشنبه ادامه دارد، تصریح کرد: در این مدت شاهد کاهش بین ۱۰ تا ۱۲ درجه‌ای دما خواهیم بود.

معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی گلستان بیان کرد: صبح امروز در مناطق کوهستانی استان شاهد بارش برف خواهیم بود و احتمال اختلال در تردد از جاده‌های کوهستانی استان وجود دارد.

وی، از مردم استان خواست از سفر‌های غیر ضرور به مناطق کوهستانی استان خودداری و به روز‌های آتی موکول کنند.

رحمان نیا اظهار کرد: با توجه به بارش مداوم باران و بارش‌های رگباری، آبگرفتگی برخی از معابر عمومی دور از انتظار نیست.

معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی گلستان با اشاره به اینکه دریا نیز به سبب وزرش شدید باد مواج و طوفانی خواهد بود، افزود: به تدریج این سامانه از صبح چهارشنبه ،با کاهش ابر از استان خارج می شود.

منبع: yjc.ir

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۹:۵۵

۰۹ بهمن ۱۳۹۷

کد خبر :

44480

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک