گرگان ساماندهی سگ 300x151 - ساماندهی سگ های ولگرد در گرگان/سگ‌ها شناسنامه‌دار می‌شوندتورکمن نیوز فرماندار گرگان گفت:  جمعیت سگهای ولگرد باید روز به روز کمتر و کنترل گردد و آنچه باعث تحقق این موضوع خواهد شد؛ شناسایی و شناسنامه دار شدن سگ ها میباشد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛    محمد حمیدی در جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان اظهار کرد:  کنترل بیماری های مشترک بین انسان و حیوان بویژه سگهای ولگرد مورد توجه جدی دستگاه های متولی قرار گیرد.

وی اظهار داشت:  مهمترین مسئله در کارگروه شورای سلامت با دستور کار ویژه اتلاف سگهای ولگرد؛ بحث هزینه های سرسام آوری است که صرف این موضوع می شود.

حمیدی افزود: با توجه به اهمیت موضوع باید تصمیمی جامع در این زمینه صورت گیرد تا بیشترین تاثیرگذاری را داشته باشد.

فرماندار مرکز استان با بیان اینکه تمامی سگهایی که در سطح شهر هستند باید قلاده دار شوند تا مالکین آنان مشخص گردد؛ افزود: کلیه هزینه درمان و .. سگهایی که در منازل شخصی نگهداری می شوند، بر عهده صاحب سگ می باشد.

فرماندار گرگان درپایان با توجه به فرارسیدن عید سعید قربان از شهرداری ها و بخشداران خواستار شد:  اطلاع رسانی موارد بهداشتی در خصوص نحوه ذبح و استفاده از گوشت قربانی و طریقه جمع آوری پوست را به مردم در دستور کار خود قرار دهند.

 

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۳:۴۷

۲۰ مرداد ۱۳۹۸

کد خبر :

59388

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک