اخراج مهاجران افغان از ایرانترکمن نیوز:  رپیس بنیاد اطلاعات وزارت مهاجران و عودت کننده‌گان افغانستانگفت: در جریان یازده ماۀ گذشته، ۴۴۰هزار مهاجر افغان از ایران، پاکستان، ترکیه و کشورهای دیگر به افغانستان برگشته‌اند.به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛   این سازمان در گزارشی که روز (دوشنبه ۹ تیر/سرطان) منتشر کرد گفته که در این مدت ۳۵۱ هزار و ۷۴۴ مهاجر از مرزهای نیمروز و هرات به افغانستان بازگشته‌اند.

سازمان جهانی مهاجرت گفته از این میان ۳۴۹ هزار و ۸۷۳ نفر از ایران و یک هزار و ۸۷۱ نفر از پاکستان به کشور عودت کرده‌اند.

این سازمان تاکید کرده که بیش از ۹۷ هزار نفر به صورت اجباری از ایران اخراج شده‌اند.

در این گزارش آمده است که اخراج مهاجران افغان از ایران در هفته‌های اخیر به صورت قابل توجهی افزایش یافته است.

سازمان جهانی مهاجرت گفته تیم‌های بهداشت این سازمان از آغاز سال جاری میلادی برای حدود ۱۶۰ هزار از مهاجران در گذرگاه‌های مرزی ایران خدماتی بهداشتی ارایه کرده است.

این نهاد تاکید کرده که در حال حاضر ۱۵ کارمند بهداشت این سازمان در گذرگاه‌های مرزی ایران در زمینه ارایه خدمات بهداشتی و آگاهی‌دهی در مورد بیماری کووید ۱۹ موظف شده‌اند.

در این گزارش گفته شده که طی یک هفته گذشته نیز بیش از ۱۲ هزار مهاجر افغان از ایران و پاکستان به افغانستان بازگشته‌اند که این رقم، افزایش سه درصدی را نسبت به هفته قبل‌ آن نشان می‌دهد.

در همین حال عبدالباسط انصاری، سخنگوی وزارت مهاجرین افغانستان به بی‌بی‌سی گفت: یافته‌های این وزارتخانه نشان می‌دهد که از آغاز سال جاری میلادی تاکنون حدود ۳۸۰ هزار مهاجر افغان از ایران و پاکستان به این کشور بازگشته‌اند.

انصاری گفت: حدود ۵۵ هزار نفر از پاکستان و مابقی همه از ایران به افغانستان عودت کرده‌اند.

سخنگوی وزارت مهاجرین افغانستان تاکید کرد که این وزارتخانه، سازمان جهانی مهاجرت و سازمان جهانی غذا را متقاعد ساخته تا در ولایت‌های نیمروز و هرات نمایندگی باز کنند.

وی گفت: این دو سازمان در قسمت توزیع مواد غذایی و پرداخت پول سفریه به مهاجران برای رسیدن به مقصد اصلی‌شان کمک می‌کند.

انصاریافزود: وزارت مهاجرین نیز برنامه‌ای روی دست دارد که مطابق آن در جریان سال جاری میلادی به مهاجران برگشته کمک‌های فوری بشری خواهد کرد.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۳:۰۹

۱۲ تیر ۱۳۹۹

کد خبر :

78219

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک