با همکاری بنیاد مستضعفان انجام می‌شود؛

ساخت 6000 واحد مسکونی برای خانوارهای دارای بیش از 2 معلولاخبار اجتماعیتورکمن نیوز قائم مقام نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن اعلام کرد: بنیاد مسکن با همکاری بنیاد مستضعفان، بهزیستی و سازمان ملی زمین و مسکن برای خانوارهای دارای بیش از ۲ معلول ۶۰۰۰ واحد مسکونی ساخته است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ به نقل از روابط عمومی و اطلاع رسانی بنیاد مستضعفان، حجت الاسلام و المسلمین محمدعلی رضایی در سخنرانی پیش از خطبه‌های نمازجمعه تهران با اعلام این‌که در چهل سال بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ۴ میلیون خانه برای محرومان ساخته شده است، اظهار کرد: از این تعداد ۳۳۴ هزار و ۵۸۶ واحد مسکن مهر بوده که در سال‌های اخیر بدون مسئله به مردم واگذار شده است.

وی با بیان این‌که خیرین مسکن ساز برای مشارکت در ساخت و ساز مسکن محرومان در ۳۱ استان و ۱۵۰ شهرستان فعال شده‌اند تصریح کرد: یکی از وظایف بنیاد مسکن، بهسازی و نوسازی مسکن روستایی بوده که در این راستا تا کنون بیش از ۲ میلیون واحد مقاوم سازی شده است. در سال ۱۳۴۸ تعداد واحد‌های مسکن روستایی مقاوم‌سازی شده ۷ درصد بود که هم‌اکنون این رقم به ۴۲ درصد افزایش یافته است.

وی با اشاره به این‌که بنیاد مسکن برای ۳۷ هزار و ۲۴۹ روستا (۹۵ درصد) طرح هادی تهیه کرده است، ادامه داد: تا امروز طرح هادی ۱۸ هزار و ۵۱ روستا یعنی ۴۷ درصد اجرا شده و طی سال‌های ۹۶ و ۹۷ نیز طرح هادی برای ۷ هزار و ۸۴۴ روستا اجرا شده است.

قائم مقام نماینده، ولی فقیه در بنیاد مسکن همچنین با اشاره به این‌که تاکنون به ۸۶۵ هزار خانوار وام قرض‌الحسنه پرداخت شده است، افزود: تا به امروز ۶۵۸ هزار قطعه زمین در اختیار مستمندان و نیازمندان قرار گرفته است.

رضایی یادآور شد: با همکاری ثبت تا کنون ۳ میلیون و ۲۳۵ هزار و ۴۳۵ سند به مردم روستایی و ۲۰۸ هزار و ۵۰۰ سند نیز در شهر‌های زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت به مردم واگذار شده است.

وی با یادآوری ارائه خدمات فنی، مهندسی، نقشه و … به ۲ میلیون و ۳۸۴ هزار و ۱۱۹ واحد روستایی به صورت رایگان، گفت: بنیاد مسکن با همکاری بنیاد مستضعفان، بهزیستی و سازمان ملی زمین و مسکن برای خانوار‌های دارای بیش از ۲ معلول ۶۰۰۰ واحد مسکونی ساخته است.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۰:۲۶

۱۸ فروردین ۱۳۹۸

کد خبر :

50902

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک