ساخت کانون فرهنگی و تربیتی در سیمین شهرگلستان-ترکمن نیوز-  مدیرکل آموزش و پرورش گلستان اعلام کرد: تامین اعتبار ساخت کانون فرهنگی و تربیتی در سیمین شهر از دستاوردهای سفر وزیر آموزش و پرورش به گلستان است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن های ایران،  احسان گوهری راد، روز یکشنبه ۶ آبان در جمع خبرنگاران گفت: سال تحصیلی امسال با ۳۵۰ هزار دانش‌آموز و افزایش ۴۰۰ کلاس درس در مقاطع مختلف آغاز شده است.

وی با بیان اینکه امسال کمبوذد نیروی انسانی و امکانات در سطح استان نداشتیم، افزود: در ساماندهی امسال هیچ کلاسی بدون معلم نیست و کمبود نیروی انسانی با جذب نیروهای جدید آزمون ماده ۲۸، دانشگاه فرهنگیان و نیروهای حق التدریسی و بازنشسته ها جبران شد.

مدیرکل آموزش و پرورش گلستان از افتتاح ۳۶ مدرسه با یکصد و ۸۷ کلاس درس در ابتدای سال تحصیلی جدید خبر داد و اظهارداشت: این تعداد کلاس با اعتبار ۳۰ میلیارد تومان از طریق خیرین و نوسازی مدارس ساخته شده است.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر دو هزار و ۵۵۰ مدرسه در استا وجود دارد که از این تعداد ۳۵ درصد آن تخریبی هستند و ۲۰ درصد نیاز به استحکام سازی دارند.

گوهری راد با اشاره به دستاوردهای سفر وزیر آموزش و پرورش به استان، این سفر را نوید بخش خواند و گفت: ساخت سه مدرسه در شهر گرگان، تامین اعتبار جهت تکمیل فازنخست اردوگاه دانش‌آموزی نشاط، ساخت کانون فرهنگی تربیتی در سیمین‌شهر و تامین ۳ میلیارد تومان اعتبار برای ساخت مجتمع رفاهی فرهنگیان استان از دستاوردهای سفر وزیر به استان است.

وی در خصوص سفر اعضای کمیسیون آموزش مجلس به استان و رهاوردهای این سفر نیز افزود: در این سفر حدود ۱۰ تا ۱۲ پروژه فرهنگی، آموزشی و رفاهی با هزینه ریالی یکصد میلیارد تومان در استان تصویب شد.

مدیرکل آموزش و پرورش گلستان، ساخت سالن ورزشی، مدرسه، تامین اعتبار برای فازهای بعدی اردوگاه دانش‌آموزی، ساخت کانون فرهنگی تربیتی و هنرستان و تامین اعتبار برای تکمیل مجتمع فرهنگی رفاهی شهرستان علی‌آباد کتول را از مصوبات سفر اعضای کمیسیون آموزش به استان برشمرد.

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۵:۴۴

۰۷ آبان ۱۳۹۷

کد خبر :

38796

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک