نوسازی ساخت مدرسه 300x173 - ساخت پنج مدرسه در گنبدکاووس توسط سازمان نوسازی کشورگنبدکاووستورکمن نیوز:  مدیر آموزش و پرورش گنبدکاووس گفت: با دستور رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، پنج واحد آموزشی در مناطق شهری و روستایی این شهرستان احداث می شود.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  کمال الدین نظرنژاد روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا گفت: در نشست روز گذشته بنده و نماینده مردم گنبدکاووس درمجلس شورای اسلامی با “مهرالله رخشانی مهر” معاون وزیر آموزش و پرورش و رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، گزارشی از وضعیت مدارس آسیب دیده از سیل روزهای آغازین امسال ارائه شد که منجر به صدور دستور احداث پنج واحد آموزشی از سوی رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور شد.

وی افزود: در این جلسه، آموزش و پرورش گنبدکاووس طی درخواست مکتوب، پیشنهاد احداث پنج واحد آموزشی شامل دو مدرسه ۶ و ۹ کلاسه در مناطق شهری و سه مدرسه ۶ کلاسه دیگر در روستاهای “قورپلجه، قزلجه ماتی و چکرعطا بهلکه” را به معاون وزیر و رییس سازمان نوسازی مدارس ارائه داد که این مقام مسوول نیز با آن موافقت و دستور لازم صادر کرد.

نظرنژاد اضافه کرد: با احداث این پنج واحد آموزشی که امیدواریم در روزهای آینده با تامین منابع مالی، عملیات اجرایی آن ازسوی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس گلستان آغاز شود، حدود ۱۷۰۰ دانش آموز در فضای آموزشی استاندارد به تحصیل خواهند پرداخت.

درحال حاضر مدیریت آموزش و پرورش شهرستان ۳۵۰ هزار نفری گنبدکاووس حدود ۷۵ هزار دانش آموز از مقطع ابتدایی تا متوسطه دوره دوم دارد.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۳:۳۴

۰۱ مرداد ۱۳۹۸

کد خبر :

58036

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک